پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ , Sunday 18 April 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8966
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ دی, ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۱
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  رازگشایی از دسیسه زنانه در جنایت جنگل جواهرده رامسر

  راز قتل یک مرد در جاده ییلاقی جواهرده در دل زن خیانتکارش نهفته بود.

  به گزارش نیمه پر، به نقل از ایران، این مرد در حالی که به همراه خودروی پیکانش در عمق دره سقوط کرده بود پیدا شد. مأموران پلیس آگاهی رامسر با تماس تلفنی مرد چوپانی در جریان وقوع جنایت خاموش قرار گرفته بودند.

  این حادثه ساعت یک و ۵۰ دقیقه بامداد ۳۰ آذر ماه سال جاری در منطقه اشکله چال  منطقه ییلاقی جاده جواهر ده رخ داد. تماس گیرنده ادعا کرده بود وقتی برای جمع‌آوری دام‌هایش به منطقه جنگلی اشکله چال رفته بود ردی از خون روی سنگفرش‌های جاده خالی حاشیه جاده ییلاقی جواهر ده مشاهده کرده است.

  مرد چوپان همچنین گفت: ابتدا گمان کردم برای گوسفندانم اتفاقی رخ داده اما وقتی رد خون را تا عمق دره دنبال کردم متوجه شدم خودروی سفید رنگی در آنجا افتاده و در فاصله دورتر پیکر بی‌حرکت مردی لابه‌لای علف‌های کنار دره قرار دارد.

  با توجه به این گزارش، اکیپی از مأموران پلیس مأموریت یافتند تا با انجام بررسی‌های لازم علت و چگونگی وقوع حادثه را مورد کاوش‌های دقیق قرار دهند. در حالی که خودروی گشت پلیس آژیرکشان خود را به محل وقوع حادثه رساند، مشخص شد لحظاتی پیش پیکر بی‌جان راننده خودرو از سوی امدادرسانان هلال‌احمر منطقه از عمق دره بیرون آورده شده است.

  در همین حال به دلیل مرگ راننده ماجرا به بازپرس کشیک دادسرای رامسر اطلاع داده شد. دقایقی بعد بود که این مقام قضایی به همراه تیمی‌از کارآگاهان جنایی خود را به محل حادثه رسانده و تجسس‌های فنی در این باره آغاز شد. با وجود اینکه تاریکی شب و لغزنده بودن منطقه سقوط خودرو، امکان انجام تحقیقات را با مشکل روبرو می‌کرد بررسی‌های دقیق و فنی در این باره در دستور کار قرار گرفت.

  تجسس‌ها نشان داد که از کف جاده خاکی تا انتهای دره ردی از آثار خون دیده می‌شد که همین عامل باعث شد تا پلیس احتمال وقوع قتل را منتفی نداند. در ادامه بررسی‌ها، تحقیقات قضایی برای شناسایی مشخصات قربانی حادثه متمرکز شده و معلوم شد که وی ۵۰ ساله و مجید  نام دارد و در رامسر زندگی می‌کند. براساس اظهارات یکی از بستگان قربانی حادثه وی به عنوان راننده مسافربر در حدفاصل رامسر به جواهر ده کار می‌کرد  و محل زندگی‌اش در ابتدای جاده جواهر ده بود.

  در حالی که با مشاهده آثاری از زخم‌های ناشی از ضرب و جرح در بدن قربانی حادثه این احتمال  داده می‌شد که این آثار به خاطر برخورد قربانی حادثه با صخره‌های اطراف دره بوده باشد اما بررسی‌های دقیق‌تر پلیس و کارشناسان پزشکی قانونی مشخص کرد که در بدن قربانی حادثه جای اصابت ضربات کارد وجود دارد.

  براساس این گزارش به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای انقلاب رامسر تحقیقات در باره این حادثه ادامه یافت تا اینکه مأموران با بررسی‌های دقیق و فنی متوجه شدند گروه ناشناسی ابتدا قربانی حادثه را با وارد آوردن ضربات کارد از پای در آورده و سپس جسدش را به همراه خودرواش به این منطقه کشانده و برای رد گم کردن به داخل دره انداخته‌اند.

  با بدست آمدن این سرنخ‌ها پلیس بررسی درباره آثار و نشانه‌های برجای مانده در محل حادثه را آغاز کرد تا اینکه پرده از راز یک دسیسه زنانه برداشت.

  بر اساس این تجسس‌ها کارآگاهان رامسر با بررسی شیوه قتل  این فرضیه برایشان مطرح شد که قربانی حادثه ممکن است درگیر مسائلی چون گنج و زیرخاکی شده و به همین دلیل شرکایش او را از میان برداشته‌اند. این فرضیه هنگامی‌ رنگ باخت که تحقیقات از بستگان و اهالی محل زندگی او مشخص کرد که وی شخصی بی‌آزار بوده و نمی‌توانسته وارد اینگونه بازی‌های خطرناک شود.

  بدین ترتیب فرضیه قتل در یک توطئه خانوادگی در دستور کار پلیس قرار گرفت. آنان در این باره به حرکات و رفتار‌های همسر قربانی حادثه مظنون شده و رفتارها و حرکات او را تحت کنترل نامحسوس خود قرار دادند. کاوش در باره این رفت و آمدها باعث شد تا ظن پلیس آگاهی به این زن ۴۱ ساله که زهرا نام داشت بیشتر شده و او را برای انجام بازجویی‌ها به آگاهی فرا خواند. زن جوان به کلی خود را در این ماجرا بی گناه دانسته و هرگونه دخالتی در موضوع قتل شوهرش را انکار کرد. پلیس که به ضد و نقیض گویی‌های این زن پی برده بود او را آزاد کرده و در تور کنترل نامحسوس خود قرار دادند تا اینکه پی بردند که مرد جوانی به نزد او رفت  و آمد دارد.

  بدین تریب مرد جوان که مجید نام دارد و ۳۹ ساله است از سوی پلیس بازداشت و تحت بازجویی قرار گرفت. با وجود انکارهای نخستین وی وقتی او دانست که پلیس مدارک و مستندات غیرقابل انکاری در دست دارد و او را عامل جنایت می‌داند لب به اعتراف گشود و پرده از یک جنایت شیطانی برداشت. وی در اعترافات خود ادعا کرد: ‌از مدت‌ها پیش با همسر قربانی حادثه ارتباط پنهانی داشتم. او این اواخر بشدت از دست همسرش عصبانی بود و دائم در این باره با من صحبت می‌کرد تا اینکه چند روز قبل از قتل پیشنهاد داد تا او را از میان بردارم.

  در همین ارتباط بود که روز حادثه با او تماس گرفته و خواستم تا به جاده جواهر ده بیاید. همسرش نیز همراهش بود. وقتی در حوالی اشکله چال مرا سوار خودروی خود کرد ، در یک غافلگیری با کاردی که همراهم بود او را مورد حمله قرار دادم. بعد از اینکه اطمینان پیدا کردم او کشته شده است ابتدا خودروی پیکانش را به داخل دره هل دادم و سپس جسد مجید را به فاصله کمی‌داخل دره پرتاب کردم. می‌خواستم طوری وانمود کنم که با پیدا شدن جسد پلیس تصور کند مرگ او بر اثر سقوط با خودرو به داخل دره رخ داده است.

  با توجه به این اعترافات زن جنایتکار از سوی پلیس بازداشت شد. وی نیز با تأیید اظهارات پسر مورد علاقه‌اش طراحی نقشه قتل همسرش را به گردن گرفت. پلیس آگاهی رامسر با راهنمایی عامل قتل کاردی را که در ماجرای قتل راننده پیکان مورد استفاده قرار گرفته داخل باغی اطراف محل حادثه پیدا کرده و پرونده را برای صدور تصمیم قانونی به دادسرای عمومی ‌و انقلاب رامسر ارسال کرد.

  عزیزالله قربانی امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در شهرستان رامسر، گفت: در پی تماس یکی از دام‌داران منطقه با مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی بر کشف جسدی در اشکته‌چال رامسر، بلافاصله ماموران در محل حادثه حاضر و با جنازه مردی که با ضربات چاقو در گردن و دیگر نقاط بدن کشته شده بود، روبه‌رو شدند.

  وی اظهار کرد: دستگیری قاتل یا قاتلان در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت و در پی تحقیقات، اقدامات اطلاعاتی و بررسی پرینت تلفن همراه مقتول و دریافت استعلامات و شماره تماس‌های همسر مقتول مشخص شد که خانم ز.ق در روز فوت همسرش تماس‌های تلفنی زیادی با آقای م.ف داشته است.

  فرمانده انتظامی رامسر ادامه داد: آنها در بازجویی‌ها اعتراف کردند که حدود دو سال با یکدیگر رابطه داشته و آقای م.ف با تحریک همسر مقتول تصمیم به قتل مرحوم م.ذ گرفته است.

  قربانی بیان کرد: قاتل طعمه خود را ابتدا به بیراهه‌ای در جاده جواهرده کشانده و در اقدامی غافل‌گیرانه در ساعت ۱۷:۳۰ و در روز ۲۹ آذرماه جاری، ۲۳ ضربه با کارد بر اعضای بدن وی وارد کرده و خودرو و خود مقتول را به داخل دره پرتاب کرده و با همسر مقتول نیز هماهنگ بوده است.

  وی در پایان گفت: این متهمان پنج‎شنبه هفته گذشته بعد از ۱۵ روز دستگیر و به دادسرا اعزام و روانه زندان شدند، همچنین آلت قتاله (کارد) نیز که به اقرار صریح متهم در باغی دفن شده بود، کشف شد.