پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ , Sunday 28 February 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8476
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ آبان, ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۴
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > سیاسی > ویژه ها
 •   

  انتشار بیانیه جمعی از جوانان و اهالی روستای چالکرود در فضای مجازی:

  بیانیه ای با طعم مکشلات چند ساله/ از شن های انحصاری رودخانه چالکرود تا آشنا بازی یکی از ادارات رامسر

  جمعی از جوانان و مردم روستای چالکرود رامسر با انتشار بیانیه ای در فضای مجازی خواستار توجه هر چه بیشتر مسئولان شهرستانی به مشکلات و مسائل این روستا شدند.

  به گزارش نیمه پر، در این بیانیه که در اکثر گروه های شبکه های اجتماعی منتشر شده است به مشکلاتی همچون عدم وجود چراغ روشنایی در خیابان اصلی که تنها راه ماشین های عبوری از تنکابن یه سمت رامسر است، استفاده انحصاری یک فرد از شن های رودخانه چالکرود، انباشت زباله های تر و خشک در حریم رودخانه و حریم راه اشاره شده است.

  گفتنی است بعد از انتشار این بیانیه از سوی چند تن از جوانان این روستا در شبکه های اجتماعی طبق اعلام یکی از جوانان بومی روستای چالکرود اعلام شد که یکی از مجریان تلوزیون پس از مشاهده این بیانیه در یکی از گروه های مجازی آمادگی خود را جهت معرفی و پیگیری مشکلات روستای چالکرود را با صورت رسانه ای اعلام کرد.

  این مجری صدا و سیما که پژوهشگر برنامه صبح بخیر ایران از شبکه یک سیما است بعد از پیشنهادش و تماس اهالی روستا با وی قرار شده که در آینده ای نزدیک با تیمی از برنامه صبح بخیر ایران برای معرفی روستای چالکرود و مشکلاتش به این روستا بیایند.

  گفتنی است رونوشت این بیانیه نیز برای فرماندار، معاونت فرماندار، امام جمعه، ریاست اداره اطلاعات، فرماندهی سپاه، فرماندهی نیروی انتظامی، ریاست اداره راه و شهرسازی، بخشدار مرکزی، ریاست شورای بخش مرکزی و نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان رامسر ابلاغ شده است.

  متن بیانیه ای که توسط جمعی از جوانان و اهالی روستای چالکرود در فضای مجازی منتشر شده است به شرح ذیل می باشد:

  روستای چالکرود روستایی که در ورودی شهرستان رامسر واقع شده است و سال هاست که شاهد عدم توجه مسئولین به این روستا هستیم.

   با گذشت زمان مشکلات روستای چالکرود نیز افزایش پیدا میکند و عدم توجه مسئولین شهرستان علت عمده این مشکلات می باشد.

  از جمله مشکلات روستا میتوان به نبود چراغ روشنایی در خیابان اصلی و ورودی شهرستان رامسر اشاره کرد که خطرات زیادی را در پی دارد و جان باختن افراد در اثر تصادفات رانندگی و خسارت های مالی در اثر بروز تصادف در این منطقه را میتوان با روشنایی در این خیابان کاهش داد.

  با وجود پتانسیلی که رودخانه چالکرود دارد میتوان قسمتی از بودجه روستا را از طریق آن کسب کرد و درآمد حاصل از رودخانه صرف مصارف عمرانی روستا شود ولی متاسفانه برداشت های انحصاری یک فرد باعث شده است که سود حاصل از این درآمد تنها به یک شخص برسد و حتی قسمت کمی از درآمد حاصل از رودخانه چالکرود برای روستا هزینه نشود.

  وضعیت حاشیه رودخانه هم به توجه ویژه نیاز دارد زیرا در حاشیه رودخانه چالکرود و در مرز بین روستای چالکرود و بصلکوه شاهد انباشت زباله و نخاله های ساختمانی هستیم که چهره بدی به منطقه داده است و در فصل برداشت مرکبات و شروع کار انبار های مرکبات در منطقه شاهد انباشت زباله مرکبات در حاشیه رودخانه هستیم.

  از طرف دیگر نبود عقب نشینی در کوچه ها و وجود علف های هرز با توجه به این که فصل بازگشایی مدارس شده است رفت و آمد را برای دانش آموزان و سایر اهالی دشوار کرده است.

  دیوار هایی که با وجود قدیمی بودن و احتمال ریزش به یکباره قسمتی از آن با فنس ها ترمیم میشود، تنها به این علت که صاحب آن باغ حاضر به عقب نشینی دیوار نیست و یا اینکه صاحب ملکی ساخت دیوار خود را بدون عقب نشینی انجام میدهد زیرا با کارمند یکی از ادارات شهرستان آشناییت فامیلی دارد.

  با توجه به اینکه در روستای چالکرود هتل بزرگ ملکشاه و مرکز پرورش ماهیان خاویاری وجود دارد که باید منبع درآمد خوبی برای روستا باشند اما آنها هیچ منفعتی برای روستای چالکرود ندارند و فقط از پتانسیل روستا در حال بهره برداری هستند، حتی میتوان از تابلوهای تبلیغاتی این مراکز کسب درآمد نمود ولی تنها شاهد تبلیغات آنها در حاشیه خیابان اصلی هستیم.

  از ورودی چالکرود تا پل نسارود که کمتر از دو کیلومتر میباشدحریم عرض گذر جاده اصلی بدلیل قرار گرفتن در محدوده روستایی از آکس به مقدار ۳۸/۵ متر میباشد، در حالی که قبل و بعداز این محدوده حریم به ۲۲/۵ می رسد و این موضوع باعث شده که هیچ گونه ساخت و سازی در روستا صورت نگیرد.

  آیا اگر قرار است در این محور اقدامی صورت گیرد فقط و فقط مربوط به همین دو کیلومتر میباشد؟!

  شاید حل این مشکلات برای مسئولین شهرم چندان دشوار نباشد، و در این مدت به دلیل توجه نداشتن به چالکرود نتوانسته اند این مشکلات را حل کنند زیرا در اکثر مراسماتی که در روستای چالکرود برگزار می شود با وجود دعوت از مسئولین عزیز شهرستان هیچکدام از این عزیزان در مراسم حضور پیدا نمیکنند و بگونه ای میتوان گفت روستای چالکرود جزئی از شهرستان رامسر نیست و مانند یک منطقه دور افتاده توجه ای به آن نمیشود.

  شاید باید مانند زمانی که خیابان شهید خلعتبری نیاز به ترمیم آسفالت داشت دست به تهدید و بستن خیابان بزنیم  تا قسمتی از این مشکلات رفع شود؛ شاید تهدید در حال حاضر بهتر جواب دهد!!!

  فقط میتوان گفت کاش کمی به روستای ما هم توجه میشد و کاش یکی از مسئولین شهر ساکن روستای ما بود….

  مسؤلین مربوطه توجه داشته باشند در صورت رفع نشدن موارد ذکر شده عواقب آن غیر قابل کنترل خواهد بود.

  اهالی و جوانان روستای چالکرود

  گفتنی است این بیانیه بعد از انتشار در گروه های مختلف شبکه های اجتماعی شهرستان رامسر که کابرانش از طیف های مختلف و مسئولین استانی و شهری هستند برای سایت خبری نیمه پر رامسر نیز ارسال شد.

  انتشار یافته: ۱
  1. قابل توجه مسئولان استان مازندران و شهرستان رامسر
   نتاسفانه به دلیل تعلل برخی ها و البته با سماجت و پیگری های گلستانی ها موزه مهم و بزرگ شمالکشور به آنجا منتقل می شود
   تا دیر نشده جلوی این خسارت مهم را بگیرید…
   ***************
   بزرگ‌ترین موزه باستان‌شناسی شمال و شمال شرق کشور است که البته قرار بود در رامسر اجرا شود اما با پیگیری‌های انجام‌شده در گنبد اجرا می‌شود.

   لینک زیر را مطالعه کنید…
   http://mehrnews.com/news/2974558/%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86