پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ , Saturday 10 December 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 7042
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۶
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  نخستین هواپیمای خورشیدی که عرض آلپ را پیمود

  به گزارش بلاغ، شرکت آلمانی PC-Aero اعلام کرده هواپیمای Elektra One Solar آن نخستین هواپیمای الکتریکی-خورشیدی است که عرض آلپ را به صورت رفت و برگشت پیموده است. نخستین هواپیمای خورشیدی که عرض آلپ را پیمود بر اساس ادعای شرکت آلمانی، این هواپیمای تک‌سرنشینه فوق‌سبک، روز ۲۵ ژوئن (چهارم تیر) از شهر اونتروسن این کشور […]

  به گزارش بلاغ، شرکت آلمانی PC-Aero اعلام کرده هواپیمای Elektra One Solar آن نخستین هواپیمای الکتریکی-خورشیدی است که عرض آلپ را به صورت رفت و برگشت پیموده است.
  نخستین هواپیمای خورشیدی که عرض آلپ را پیمود
  بر اساس ادعای شرکت آلمانی، این هواپیمای تک‌سرنشینه فوق‌سبک، روز ۲۵ ژوئن (چهارم تیر) از شهر اونتروسن این کشور برخاست، مرتفع‌ترین کوه اتریش یعنی Grossglockner را پیمود و در شهر لیینتس اتریش فرود آمد. این پرواز دو ساعت و نیم به طول انجامید.
  نخستین هواپیمای خورشیدی که عرض آلپ را پیمود
  در تاریخ دوم ژوئیه (۱۱ تیر)، این هواپیما عرض رشته‌کوه آلپ را در مسیر بازگشت پیمود و با بادها و توفان‌های قوی روبرو شد. این هواپیما پس از اوج‌گیری به ارتفاع ۳۰۰۰ متری و طی مسافت ۱۹۰ کیلومتری، ظرف دو ساعت به شهر Zell am See در اتریش رسید. حداکثر مسافت این هواپیما ۵۰۰ کیلومتر با پرواز به مدت پنج ساعت است.
  نخستین هواپیمای خورشیدی که عرض آلپ را پیمود
  این هواپیما مجهز به ۲۸۰ سلول خورشیدی بر روی سطح فوقانی بال است. این منبع ۳۰ درصد برق مورد نیاز برای پرواز را تامین می‌کند و مابقی انرژی مورد نیاز از بسته باتری لیتیم-یون با انرژی ۱۱٫۵ کیلومتر در ساعت تامین می‌شد.
  نخستین هواپیمای خورشیدی که عرض آلپ را پیمود
  نیروی مداوم موتور این هواپیما ۱۶ کیلووات اعلام شده و می‌تواند محموله‌ای به وزن ۱۰۰ کیلوگرم را با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حمل کند.
  در این پرواز، هواپیمای Elektra One Solar مجهز به یک دوربین نقشه‌برداری از چشم‌انداز سه‌بعدی بود