پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ , Friday 2 December 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5942
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۱
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  برقراری صلح در منطقه با احقاق حقوق فلسطین محقق می‌شود

  وزارت امور خارجه با صدور بیانیه ای از آحاد ملت مقاوم و آزاده ایران عزیز، مسلمانان و آزادی‌خواهان دعوت کرد تا با شرکت گسترده خود در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در سراسر جهان، از آرمان انسانی و رهایی‌بخش ملت فلسطین و مقاومت قهرمانانه، مشروع و تحسین‌برانگیز این ملت علیه اشغالگران صهیونیست حمایت کنند.

  به گزارش نیمه پر، وزارت امور خارجه با صدور بیانیه ای از آحاد ملت مقاوم و آزاده ایران عزیز، مسلمانان و آزادی‌خواهان دعوت کرد تا با شرکت گسترده خود در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در سراسر جهان، از آرمان انسانی و رهایی‌بخش ملت فلسطین و مقاومت قهرمانانه، مشروع و تحسین‌برانگیز این ملت علیه اشغالگران صهیونیست حمایت کنند.

   

  متن بیانیه وزارت خارجه به این شرح است:

   

  روز جهانی قدس روز همبستگی بین المللی جهان اسلام و یکی از یادگارهای ماندگار و جاوید حضرت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است که همه آزادی‌خواهان و مسلمانان جهان در این روز حمایت از آرمان فلسطین را به نمایش گذاشته و با برگزاری مراسمی باشکوه انزجار خود را از اشغالگران صهیونیست ابراز می نمایند.
  بزرگداشت روز جهانی قدس در سال جاری در شرایطی صورت می گیرد که آتش فتنه رژیم صهیونیستی نه تنها فلسطین و قدس، بلکه سرتاسر خاورمیانه را دربرگرفته و با همراهی این رژیم با جریان‌های تکفیری، سبعیت و وحشی گری آن به مراتب بیشتر از گذشته نمایان گردیده است.
  تلاش برنامه ریزی شده رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی کامل قدس و تغییر هویت تاریخی و تمدنی آن از طریق شهرک سازی، هتک حرمت و اقدامات مستقیم در جهت نابودی مسجدالاقصی، محرومیت دسترسی فلسطینیان مظلوم به اماکن مقدس و کوچاندن اجباری ساکنان غیریهودی قدس، زنگ خطر را در این منطقه به صدا درآورده و وضعیت ناگوار و دردناکی را ایجاد نموده است.
  تداوم اقدامات تجاوزکارانه به مناطق مختلف فلسطین از جمله غزه، کشتار کودکان، زنان و مردان بی‌دفاع، تحمیل محاصره ضدانسانی طولانی‌مدت و بسته شدن نقاط عبور مرزی و گذرگاه‌ها، قطع ارسال مواد غذایی و دارویی، افزایش تعداد بازداشت شدگان و تعرض به مبارزان و ساکنان فلسطینی در این مناطق از جمله اقدامات ددمنشانه رژیم صهیونیستی است که همچنان علیه مردم مظلوم فلسطین اعمال می گردد و به ویژه باریکه غزه را در آستانه یک فاجعه انسانی قرار داده است.
  تلاش بی وقفه رژیم صهیونیستی برای خارج کردن مسئله فلسطین از اولویت جهان اسلام و ضربه به مقاومت در شرایطی انجام می شود که ملت فلسطین با درک درست واقعیات و با الهام از تجربه ۶۷ ساله رویارویی با اشغالگران، امروز با اتکا به توانایی‌های ذاتی خویش، راه خود را در استمرار مقاومت تا احقاق کامل حقوق خویش یافته و مقاومت مشروع گروه های فلسطینی توانسته است نقش خود را به عنوان عامل موثر و تعیین کننده درمعادله موجود بحران فلسطین تثبیت نماید.
  جمهوری اسلامی ایران بر مبنای رهنمودهای مقام معظم رهبری بر این باور است که برقراری صلح و آرامش پایدار در منطقه خاورمیانه جز از طریق احقاق حقوق کامل ملت مظلوم فلسطین محقق نخواهد شد و ملت فلسطین مبارزه مشروع و قانونی را برای دستیابی به حقوق حقه خود ادامه خواهد داد.
  دستیابی به این هدف مستلزم برخورد با تجاوز و زیاده‌خواهی‌های رژیم صهیونیستی و توانمندسازی فلسطینیان در پایداری مقابل این اقدامات است؛ زیرا پایداری و مقاومت یگانه راه صیانت از حقوق و آزادسازی سرزمین فلسطین و قدس شریف می باشد.
  وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از آحاد ملت مقاوم و آزاده ایران عزیز، مسلمانان و آزادی‌خواهان دعوت می نماید تا با شرکت گسترده خود در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در سراسر جهان، از آرمان انسانی و رهایی‌بخش ملت فلسطین و مقاومت قهرمانانه، مشروع و تحسین‌برانگیز این ملت علیه اشغالگران صهیونیست حمایت نمایند.

   

  دانشجو/