پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ , Wednesday 7 December 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5641
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۹
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  همزمان با ایام ربوده شدن احمد متوسلیان

  خاطره مقام معظم رهبری از حاج احمد متوسلیان

  سردار عالی‌مقام، جاوید نشان، آقای حاج احمد متوسلیان که من از نزدیک این مرد برجسته را می‌شناختم و کار او، روحیه‌ او و تلاش او را دیده‌ام، او یکی از برجستگان دفاع مقدس بود.

  به گزارش نیمه پر، شبکه اجتماعی «تاریخ ایران و جهان» که روایت آیت الله سید علی خامنه‌ای از وقایع تاریخی ایران و جهان؛ به همراه برگ‌هایی از زندگی نامه رهبر معظم انقلاب را در بردارد، همزمان با ایام ربوده شدن احمد متوسلیان فرمانده تیپ ۲۷ محمد رسول الله(ص) توسط فالانژهای لبنانی و صهیونیستی، روایت آیت‌الله خامنه‌ای از جاویدالاثر متوسلیان در دوران دفاع مقدس را منتشر کرد. متن بیانات معظم له به شرح زیر است:

   

  «سال ۵۹ با شروع دفاع مقدس، حضور دانشجوها در جبهه است که نمونه‏‌های مختلفی از آن وجود دارد که یکی از آن‏ها همین حاج احمد متوسلیان و امثال این‌‏ها بودند که بلند شدند رفتند منطقه‏ غرب در کردستان، در عین غربت- بنده در همان ماه‌‏های اول جنگ، پنج شش ماه بعد از اول جنگ، منطقه‏ کردستان را از نزدیک دیدم؛ گرد غربت آنجا بر سر همه کانه پاشیده شده بود- و در تنهائی، بی‌‏سلاحی و با حضور فعال دشمن و بمباران دائمی دشمن، این مخلص‌‏ترین نیروها در آنجا کارهای بزرگی را انجام دادند که قبل از عملیات فتح المبین- عملیاتی که این سردار بزرگوار و دوستانش انجام دادند- عملیات محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) را انجام دادند که آن، یک نمونه از حضور دانشجویان است. ***

   

  سردار عالی‌مقام، جاوید نشان، آقای حاج احمد متوسلیان که من از نزدیک این مرد برجسته را می‌شناختم و کار او، روحیه‌ او و تلاش او را دیده‌ام و او یکی از برجستگان دفاع مقدس بود. به نظر من بخصوص شما جوان‌های عزیز، شرح حال این برجستگان را که خیلی درس‌ها به ما می‌آموزد، بخوانید؛ خصوصا در آن بخشی که مربوط به عملیات این سردار عزیز هست؛ چه در غرب، چه در فتح المبین، چه در بیت‌المقدس.»

  دانشجو/