پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ , Saturday 10 December 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5586
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  رکورد پرواز بدون توقف هواپیمای خورشیدی شکسته شد

  به گزارش نیمه پر، هواپیمای Solar Impluse 2 یک هواپیمای خورشیدی است که از اسفندماه سال گذشته سفر خود به دور دنیا را آغاز کرده است. در اردیبهشت ماه سال جاری برنامه‌ای به‌منظور بلندپروازانه‌ترین! سفر ممکن یعنی سفر ۸۱۴۴ کیلومتری از ژاپن به هاوایی برای این هواپیما تنظیم شد اما متاسفانه تلاش اولیه Andre Borschberg، […]

  به گزارش نیمه پر، هواپیمای Solar Impluse 2 یک هواپیمای خورشیدی است که از اسفندماه سال گذشته سفر خود به دور دنیا را آغاز کرده است. در اردیبهشت ماه سال جاری برنامه‌ای به‌منظور بلندپروازانه‌ترین! سفر ممکن یعنی سفر ۸۱۴۴ کیلومتری از ژاپن به هاوایی برای این هواپیما تنظیم شد اما متاسفانه تلاش اولیه Andre Borschberg، خلبان هواپیما به دلیل آنچه ناپایداری وضعیت آب و هوا اعلام شد ناکام ماند. اکنون و چند هفته پس از وقوع این ماجرا وی نهایتا موفق شد این ماموریت را به سرانجام برساند. وی روز جمعه هواپیمای خود را در Kapolei هاوایی بر روی زمین نشاند تا این مکان نقطه پایانی باشد بر پرواز ۱۱۸ ساعته وی از Nagoya و نهایتا رکورد طولانی‌ترین پرواز بدون توقف ثبت شود. این در حالی است که رکورد پیشین ۷۶ ساعت بود.
  Borschberg که در یک هواپیمای تک نفره نشسته بود با بهره‌گیری از ۱۷ هزار سلول خورشیدی نصب شده بر روی هواپیما توانست انرژی مورد نیاز به‌منظور امکان ادامه پرواز در شب را فراهم کند. با این اوصاف ماموریت اصلی وی هنوز به پایان نرسیده و به‌منظور تکمیل سفر به دور دنیا، این هواپیما باید به ابوظبی بازگردد. پس از آن سفری به Phoenix و نهایتا سفری طولانی‌تر به نیویورک و نهایتا یک سفر باز هم طولانی‌تر به آتلانتیک در انتظار این هواپیما خواهد بود. خوشبختانه Borschberg این سفر را به تنهایی ادامه نخواهد داد و کمک خلبان سوئیسی Bertrand Piccard که در هاوایی به استقبال وی آمده بود در ادامه راه با وی خواهد بود.

  فارنت/