پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ , Friday 30 September 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5421
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > ورزشی
 •   

  واکنش FIVB به شکست ایران مقابل لهستان

  سایت فدراسیون جهانی والیبال پس از شکست ایران مقابل لهستان در دیدار شب گذشته (یکشنبه) در مورد این بازی گزارشی نوشت.

  به گزارش نیمه پر، تیم ملی والیبال لهستان که عنوان قهرمانی جهان را با خود دارد، در دومین دیدار خارج از خانه خود مقابل ایران موفق شد با نتیجه سه بر یک و با نتیجه‌های (۲۵ به ۲۰)، (۲۵ به ۲۰) و (۲۵ به ۱۹) به برتری برسد. ایران نیز تنها در ست نخست با نتیجه (۲۳ به ۲۵) به برتری رسید.

   

  سایت جهانی والیبال در مورد رویارویی ایران و لهستان نوشت: «لهستان که در بازی نخست با ایران و در دیداری که پنج ست به طول انجامید شکست خورده بود، با غلبه بر ایران موفق شد فاصله‌اش با تیم ملی والیبال آمریکا که در صدر جدول رده بندی گروه B قرار دارد را کمتر کند.

   

  در این بازی همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد ایرانی‌ها با حمایت هواداران‌شان خیلی زود از حریف پیش افتادند اما لهستانی‌ها خیلی خوب فشاری که به آنها وارد شده بود را کنترل کردند و در امتیازهای ۵ بر ۵، ۱۰ بر ۱۰ و ۱۳ بر ۱۳ با ایرانی‌ها مساوی کردند. هیچ تیمی برتری محسوسی به دیگری نداشت تا اینکه در دقیقه‌های پایانی ست نخست، سعید معروف و فرهاد قائمی به زمین آمدند تا تیم میزبان بتواند ۲۵ بر ۲۳ به برتری برسد.

   

  اما لهستانی‌ها کم نیاوردند و در ست دوم از ایران جلو افتادند. آنها ۶ به ۴ و ۱۰ به ۸ از ایران پیش بودند. شاگردان استفان آنتیگا در ادامه هم خوب بازی کردند و در نخستین وقت استراحت فنی که گرفته شد، سه امتیاز از ایران جلو بودند. ایران تا پایان ست دوم نتوانست خودش را پیدا کند و لهستانی‌ها با حساب ۲۵ به ۲۰ به برتری رسیدند.

   

  ست سوم هم ایران یک بار دیگر از حریف خود یعنی لهستان پیش افتاد اما برتری آنها نسبت به حریف طولانی مدت نبود. اسلوبودان کواچ، سرمربی ایران زمانی که بازی ۱۴ به ۱۱ بود، درخواست استراحت فنی داد اما این حربه نیز به سود ایرانی‌ها نبود زیرا نتوانست مانع از پیشتازی لهستان شود. تیم میهمان موفق شد ست سوم را با پیروزی به پایان برساند و با خیالی آسوده‌تر پا به ست چهارم بگذارد.

   

  در ست پایانی بود که مشخص شد پیروزی در این دیدار به لهستان خواهد رسید. شاگردان آنتیگا توانستند با نتیجه ۲۵ به ۱۹ برتری را از آن خود کنند. یاکوب یاروژ با ۲۲ امتیازی که به دست آورد، بهترین بازیکن لهستان بود. این در حالی بود که شهرام محمودی هم با ۱۲ امتیاز بهترین امتیازآور ایرانی‌ها بود.»

  دانا/