پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 28 July 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4497
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۱
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > سیاسی > ویژه ها > یادداشت
 •   

  یادداشت/

  پلاژ لیدو از بهانه تا عقده گشایی!

  یادداشتی کاملا منفی و بدور از واقعیت در یکی از سایت های محلی منتشر می شود که هیچ انصاف و منطقی را در بروز متن نگارش شده خود ندارد و به نظر می رسد در این یادداشت فروش پلاژ لیدو بهانه ای بوده برای عقده گشایی هایی که مدت هاست بر ذهن های به ظاهر روشنفکری که در این شهر تراوش می کند.

  به گزارش نیمه پر رامسر، چندی پیش دکتر هادی حلاجیان رئیس شورای شهر رامسر از احداث قریب الوقوع  کارخانه بازیافت زباله از محل فروش باغ ۴ هکتاری پلاژ لیدو خبر داد.

  البته این تصمیم که از روزهای قبل تر نیز از سوی محدودی از فعالان شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به شدت با اهدافی خاص مورد انتقاد قرار گرفته بود بعد از مصاحبه دکتر حلاجیان موافقانی بی شماری نیز پیدا کرد.

  با وجود این اظهارات در مورخه ۳۱ فروردین ۹۴ سایت خبری تازه ایجاد شده رامسر آنلاین با انتشار یادداشتی با عنوان «لیدو فروشی» خبر ساز شد.

  این یادداشت که علی الظاهر در نظر داشت تصمیم شورای اسلامی شهر رامسر را در زمینه موضوع فوق الذکر به انتقاد و چالش بکشد پا را از مقصود اصلی نیز فراتر گذاشت و به جای نقد یک تصمیم در حوزه مدیریت شهری، انتقادات و اهانت های مستقیم و تلویحی بسیاری را متوجه نهادهای حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران کرد.

  به نوعی که در بخشی از یادداشت فوق بدون کمترین توجهی به پیوند عمیق ملت و نظام اسلامی و پشتیبانی کم نظیر اقشار مختلف مردم در همه عرصه های دفاع از کیان نظام و انقلاب تا آنجا پیش رفت که علناً عبارتی چون « بی اعتمادی عمیق میان حکومت و رعایایش» مشروعیت نظام و انقلاب اسلامی را مغرضانه مورد هدف قرار داد و بیان عباراتی از این دست در یادداشت مذکور آن قدر چشم گیر و غیر معمول بوده که در بخش های مختلف با متهم کردن نظام حاکمیتی جمهوری اسلامی به رواج دروغ گویی، تبعیض اجتماعی، عدم رعایت حق شهروندی و نشر مطالب غیر واقع و کذب بسیار با عباراتی چون « ما مردم حق نداریم بی اعتماد باشیم ، وقتی همواره چشم در چشم ما دروغ های بزرگ گفته می شود ؟ این وظیفه ی ما نیست که هر چیزی را باور کنیم بلکه این بر عهده ی آنان است که طوری سخن بگویند و جوری عمل نمایند که ما بپذیریم که آن ها درست عمل کرده اند و بالاتر از آن  این که علاوه بر توجیه اقداماتشان باید حساب هم پس بدهند . این رسم تمام دنیا است و چیز عجیبی نیست ، دنیایی که مردمش حتی ولی نعمت هم نیستند و فقط یک شهروند خشک و خالی محسوب می شوند ! برای اعتماد سازی هم باید ” پله پله ” عمل کرد و از کارهای کوچک شروع نمود ، گام هایی کوتاه و مستمر . وگرنه سودای اقدامات و قدم های بزرگ و ماندگار … هیچ است و به سکه ای هم نمی ارزد ! من به عنوان یک ولی نعمت چگونه می توانم به سیستم حکومتی خود اطمینان کنم در حالی که آن یکی ولی نعمت ! از من ولی نعمت تر است ؟» و « انکار نکنید و با چشمانی ” به خواب نزده ” به اطرافتان بنگرید و بوی بد تبعیض و فساد و تباهی را حس کنید و نفرت و بدبینی مردم را در چشمان ناامیدشان ببینید ، در حالی که اکثرشان دهان خود را بسته نگه می دارند و اعتماد به نفسشان را هم از دست داده اند »، در نقش یک اپوزیسیون و یا نهایتاً یک بشارت دهنده ظاهر شده و با تهییج افکار عمومی از سرانجام شوم تثبیت سلطه دیکتاتوری بر مردم هشدار می دهد.

  با این تفاصیل آیا هنوز زمان آن نرسیده است که نهادهای مسئول و ناظر بر عملکرد رسانه ها و نیز محتوای مطالب منتشر شده در این نوع سایت ها وارد عمل شوند؟ و تذکرات لازم و اقدامات قانونی را به گردانندگان این سایت ها داشته باشند؟!

  سایت تازه ایجاد شده رامسر آنلاین با شعار درج شده بر روی سربرگ خود صحبت از همدلی و همزبانی برای ساخت شهر رامسر می کند اما با صرف زمانی دو روزه از زمان فعالیتش یادداشتی کاملا منفی و بدور از واقعیت را منتشر می کند که هیچ انصاف و منطقی را در بروز متن نگارش شده خود ندارد و به نظر می رسد در این یادداشت فروش پلاژ لیدو بهانه ای بوده برای عقده گشایی هایی که مدت هاست بر ذهن های به ظاهر روشنفکری که در این شهر تراوش می کند.

  تا کنون در سال جدید به مانند گدشته سعی کردیم در این پایگاه خبری اخلاق، انصاف، همدلی و همزبانی را سرلوحه کار خود قرار دهیم اما انگار برخی ها فقط این رفتارها و این ارزش ها را در شعار های لسانی خود می گنجانند و عمل به آن را مورد پسند خود نمی دانند و سعی دارند با بحران سازی ها و به حاشیه پرداختن ها خودی در این فضا و شهر نشان دهند که باید متوجه باشند آینده از آن کسانی است که بدور از دورویی خودشان باشند و با هر بادی به هر طرف کشیده نشوند.

  ادامه دارد…

  انتشار یافته: ۱
  1. سلام جناب آقای صادقی

   در قسمتی از متن شما آمده است
   …البته این تصمیم که از روزهای قبل تر نیز از سوی محدودی از فعالان شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به شدت با اهدافی خاص مورد انتقاد قرار گرفته بود

   *من یکی از کسانی بودم که در فضای شبکه های اجتماعی نسبت به واگذاری مزایده پلاژ لیدو اعتراض کردم
   به نظر شما دنبال کدام هدف خاص بودم
   آیا جز اینست که دغدغه خود را نسبت به این مزایده با روش دموکراتیک بیان کردم.
   شما که باید بیشتر آشنایی داشته باشید و بدانید که دلواپسان در مرز امنیت به سر می برند …من نمی دانم چرا به دلواپسان رامسری با هدف خاص می نگرید