پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 28 July 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 2683
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۷
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده
 •   

  معاون سرمایه گذاری و توسعه اداره کل میراث فرهنگی:

  اتوبوس دریایی در رامسر راه اندازی می شود

  اتوبوس دریایی در آب های منطقه نمونه گردشگری ساحلی رامسر به عنوان یکی از مهم ترین طرح های فعال گردشگری شمال کشور راه اندازی خواهد شد.

  به گزارش نیمه پر به نقل از شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) ، معاون سرمایه گذاری و طرح های توسعه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران گفت : طرح ایجاد منطقه نمونه گردشگری ساحلی رامسر با نام مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز رامسر در حال ایجاد است.
  افلاطون ولی پور گفت: ساخت و توسعه مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز رامسر در سال ۸۳، پس از تحقیقات مقدماتی و انتخاب بهترین مسیر خط تله کابین آغاز شده است.
  وی با اشاره به راه اندازی خط تله کابین رامسر در اریبهشت ماه ۱۳۸۷ اظهار داشت: مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز رامسر علاوه بر خط تله کابین شامل چند طرح اقامتی و تفریحی دیگر نیز است که از جمله این طرح ها چندین رستوران همچنین واحدهای تجاری و فروشگاهی معتبر و متنوع است.
  ولی پور گفت: پیست کارتینگ، پیست باگی، زمین بازی پینت بال، کلوپ دریایی و جت اسکی نیز از دیگر طرحهای ورزشی تفریحی مجموعه است که تاکنون افتتاح شده است.
  این مقام مسئول در استان مازندران اظهار داشت: تفرجگاه های زیبا، آب نمای موزیکال، آب نمای آب و آتش، پارک جنگلی ایلمیلی و آلاچیق های ساحلی نیز فرصت مغتنمی برای گذران اوقاتی شیرین است که در مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز رامسر ایجاد شده است.
  معاون سرمایه گذاری و طرحهای توسعه اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مازندران در ادامه سخنان خود گفت: از دیگر جاذبه های بی نظیر این مجموعه بزرگترین شهربازی مدرن شمال ایران است که در زمینی به مساحت ۲ هکتار در ساحل رامسر راه اندازی شده است.
  وی گفت : همچنین مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز رامسر با هدف بهره مندی بیشتر گردشگران از طبیعت بکر جنگل های سرسبز کوهستانی اقدام به احداث دهکده زیبای جنگلی با کلبه های مجهز به امکانات کامل رفاهی و سوئیت های اقامتی خیلی ویژه در یکی از زیباترین نقاط سایت کوهستانی کرده است.
  ولی پور یاد آور شد : برای دسترسی زمینی به این واحدها راه دسترسی آسفالته احداث شده است تا یکی از بهترین و دل انگیزترین نقاط اقامتی ایران را در اختیار گردشگران قرار دهد.
  وی با تاکید بر اینکه مجموعه شهرسبز رامسر یکی از مدرنترین مجموعه های تفریحی ایران است که با دیدگاهی جامع بر پایه اصول مدیریت جهانی ساخته و اداره می شود، خاطرنشان کرد : این مجموعه در اولین سال بهره برداری در سال ۸۹ موفق به دریافت جایزه مدیریت کیفیت از شرکت GIC انگلیس شده است.
  به گفته وی، طرح جامع توسعه گردشگری مجموعه شامل پروژه های عظیم و بی نظیر دیگری از قبیل احداث و توسعه یکی از بزرگترین مجموعه های فراساحلی ایران، اسکله دریایی، سالن همایشها و نمایشگاهی، باشگاه بولینگ، باشگاه هوانوردی و هتل کوهستانی ـ دریایی است.
  معاون سرمایه گذاری و طرح های توسعه اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مازندران اظهار داشت: به گفته سرمایه گذار بخش خصوصی از سال آینده اتوبوس دریایی نیز در این مجتمع تفریحی راه اندازی خواهد شد.
  وی تاکید کرد: با راه اندازی اتوبوس دریایی در این مجتمع، تورهای گردشگری دریایی به مقصدهای مختلف از رامسر نیز ایجاد خواهد شد.
  مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز رامسر در ۵ کیلومتری غرب رامسر واقع شده است و کاملترین مجموعه رفاهی تفریحی ایران محسوب می شود.