پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ , Thursday 11 August 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 2424
 • تعداد نظرات : ۲ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ دی, ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۳
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > نیم نگاه > ویژه ها
 •   

  قلعه مارکوه بدون طبیعت بکر آن صفایی نخواهد داشت:

  نیم نگاه شماره ۴/ زخمی بر قلب مارکوه…!

  نیم نگاه شماره ۴ سایت نیمه پر با انتقاد بر روند ساخت و ساز و احداث جاده غیر اصولی در دامنه مارکوه منتشر شده است و انتظار می رود مسئولان و نهادهای مردمی و حافظ طبیعت نیز همت بگمارند و با اتخاذ تصمیمات اصولی این منابع ارزشمند فرهنگی و طبیعی شهرستان را حفظ کنند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیمه پر، ساخت و ساز های پی در پی با خراش بر چهره این کوه ویژه و احداث جاده غیر اصولی در دامنه این کوه به وضوح قابل مشاهده است.

  این در حالی است که همه علاقمندان به این منطقه می دانند که قلعه مارکوه بدون طبیعت بکری که در دامنه آن وجود دارد صفایی نخواهد داشت.

  بر همین اساس انتظار می رود متولیان امر به خصوص شهرداری کتالم و ساداتشهر، میراث فرهنگی و سازمان های مردم نهاد در شهرستان رامسر نسبت به چنگ اندازی به طبیعت بکر این کوه همت بگمارند و راهکاری را اتخاذ و دنبال کنند که ساخت و ساز های دامنه این کوه به گونه ای باشد که علاوه بر رعایت حریم قلعه مارکوه ،به طبیعت این کوه زیبا آسیبی نرساندچرا که قلعه مارکوه و طبیعت زیبای پیرامون آن متعلق به همه است و شایسته نیست که مالکان خصوصی با استفاده شخصی از این کوه زیبا حقوق مردم را نادیده بگیرند.

  نیم نگاه شماره ۴

  برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

  nim negah4

   

  انتشار یافته: ۲
  1. پس این سازمان های مردم نهاد کجا هستند ؟ رامسر تا زمانی منطقه گردشگری است و جاذبه دارد که کوه و دشت و جنگلش پابرجا باشد نه اینکه همه اینها را ازبین ببریم و منتظر گردشگر هم باشیم . آقای فرماندار که می گویند رامسر را میزبانی شایسته برای مهمانان بکنیم باید جلوی ساخت وساز های غیر مجاز را بگیرد و برای توسعه کشاورزی و نجات فضای سبز رامسر بودجه های کلان بگیرد . چرا که در خیلی از استان های دیگر براحتی هزینه های بالای ۱۰۰ میلیاردی می شود .

  2. یکی هم نیست به این آقایون بگه که شما ۶ ماه دارید کوه رو تخریب میکنید این دستگاهتون مغزمون رو خورده !!!
   اصلا نمیتونیم درس بخونیم ، شهر کلا بی در و پیکر شده !!
   هرکی سر صبح بیدار میشه بسم الله میگه …