پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ , Tuesday 31 January 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23184
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ آذر, ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۸
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  شهرداران و مدیران بی‌توجه به پاکسازی را عزل می‌کنم

  استاندار مازندران با بیان اینکه پاکسازی و جمع‌آوری زباله‌ها در شهرها و جاده‌های بین شهری مستلزم ایجاد یک نهضت و عزم همگانی است، گفت: اگر تا ۱۵ روز آینده در شهرها و جاده‌ها، زباله‌ای مشاهد شود، شهردار یا مسئول مربوطه را بدون تعارف عزل می‌کنم.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ ؛ سیدمحمود حسینی‌پور در جلسه مولدسازی دارایی‌های دولت با بیان اینکه فروش املاک مازاد یک سیاست‌گذاری کلان و ملی و یک قانون مصرح و تاکید شده است، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی از این فرصت استفاده کنند و با اقدام به‌موقع و با هماهنگی فروش املاک مازاد، اعتبار حاصله از این مولدسازی را به استان بازگردانند.

  وی تهیه بانک جامع استانی از املاک دستگاه‌های اجرایی برای تصمیم‌سازی را مهم دانست و افزود: همه دستگاه‌های اجرایی استان موظف به خوداظهاری و معرفی املاک خود به این سامانه هستند.

  استاندار مازندران عدم شناسایی و معرفی املاک را کار بیهوده‌ای دانست و خاطرنشان کرد: نباید با تسامح و عدم اجرای قوانین، تصمیمات استانی را به مراکز ملی واگذار کنیم.

  نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه اجاره بلند مدت املاک مازاد باید با یک سیستم نظارتی دقیق صورت گیرد، ادامه داد: اصل بر فروش این املاک است مگر در موارد خاص، چرا که با اجرای این طرح اصل چابک سازی دولت انجام می‌شود و خصوصی سازی تحقق می‌یابد.

  استاندار مازندران با اشاره به این که مردم باید از واگذاری ها مطلع باشند، تاکید کرد: با اطلاع رسانی دقیق و به موقع از روند فروش و استفاده از اعتبار حاصل از آن شفاف سازی ایجاد کنید.

  نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه می خواهیم بیشترین سهم را در این طرح ملی بدست آوریم، گفت: همه ی دستگاه های اجرایی باید با جدیت این طرح را دنبال کنند تا نتایج آن منجر به توسعه استان شود.

  حسینی‌پور با بیان اینکه مازندران باید اولین استان در اجرای مدیریت دیجیتال باشد، تاکید کرد: ضرورت دارد جهت بالابردن بهره‌وری سیستم اداری و ارائه خدمات بهینه به مردم، مدیریت استان باید از حالت سنتی خارج و به فناوری‌های نوین و دیجیتالی مجهز شود.

  وی بیان کرد: یکی از اهدافی که برای توسعه استان دنبال می‌کنیم متمرکز کردن سیستم اداری است.

  استاندار مازندران با بیان اینکه در دیدار با رئیس جمهور، موضوع املاک و مجتمع وزارتخانه‌ها در این استان را طرح کرده‌ایم، گفت: در نشست استانداران و نمایندگان استان‌های شمالی با آیت‌الله رئیسی درخواست شد که با توجه به توانمندی‌هایی که در استان وجود دارد، مدیریت این املاک به استان واگذار شود.

  نماینده عالی دولت در مازندران تصریح کرد: پیشنهاد دادیم با توجه به محرومیت‌هایی که در استان داریم، ۲۵ درصد از فروش این املاک در اختیار استان قرار گیرد که مجموعا مبلغ قابل توجهی خواهد بود.

  حسینی‌پور با بیان اینکه یک ماه فرصت تکمیل بانک جامع اطلاعاتی در استان است، تاکید کرد: اگر دستگاهی املاک مازاد خود را اعلام ننماید ما به صورت مستقل اداره املاک را به عهده می‌گیریم و آن دستگاه هیچ سهمی از فروش آن نخواهد داشت.

  وی با تاکید بر اینکه پاکسازی و جمع‌آوری زباله‌ها در شهرها و جاده‌های بین شهری مستلزم ایجاد یک نهضت و عزم همگانی است، بیان کرد: مدیریت پسماند در شهرها و روستاهای استان به گونه‌ای باید باشد که هیچ فرد بومی و غیر بومی زباله را در طبیعت رها نکند.

  استاندار مازندران در پایان گفت: اگر تا ۱۵ روز آینده در شهرها و جاده‌ها، زباله‌ای مشاهد شود، شهردار یا مسئول مربوطه را بدون تعارف عزل می‌کنم.

  برچسب ها :