پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ , Wednesday 19 January 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23174
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آذر, ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۹
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > اخبار شهرستان رامسر > ویژه ها
 •   

  معضلی جدید با عنوان کدورت آب شرب و قطعی‌های پی در پی به بهانه بارش باران در رامسر

  آب شرب و قطعی‌های پی در پی به بهانه بارش باران معضل جدید شهرستان رامسر

  به گزارش رامسرنوین ، سال ۱۴۰۰ در بسیاری از استان‌ها و شهرهای کشور سالی کم بارش بوده است اما در شهرستان رامسر اگرچه بارش باران به نسبت میانگین سالانه کاهش داشته اما بارش‌های اواسط فصل پاییز موجب سرریز شدن دبی آب سد میجران شده است.

  حال آنچه که در مدت اخیر و بر اثر بارش باران به پدیده ای جدید مبدل گشته موضوع قطعی آب و افت فشار به علت کدورت آب سد میجران و در پی آن متوقف شدن تصفیه‌خانه آب شرب رامسر است.

  معضلی که در سال‌های گذشته به ندرت اتفاق می‌افتاد و عملاً در شهرستان رامسر بصورت فراگیر پیش نمی‌آمد.

  تایید این مطلب را میتوان در نظرسنجی پیج اینستاگرامی مرجع اخبار رامسر که بیش از ۷ هزار نفر در آن مشارکت داشتند جستجو کرد که ۶۷ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی این مشکل را جدید دانسته اند.

  به گفته بسیاری از کارشناسان و حتی مردم عدم لایروبی و برداشت گل‌ولای موجود در دریچه و پهنه سد باعث کدورت شدید آب در هر بارش می‌شود و این مشکل اساسی را بوجود می آورد.

  اینکه در در هر بارش باران، بدون رفع اساسی مشکل با انتشار یک اطلاعیه در سطح رسانه‌ها بسنده شود به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود و می‌طلبد اداره آبفا شهرستان رامسر نسبت به این معضل در وهله اول بطور خاص شفاف سازی داشته باشد و در قدم‌های بعد نسبت به رفع این مشکل هر چه سریعتر اقدامات لازم را به انجام برساند.

  چرا که با توجه به باران خیز بودن شهرستان رامسر این معضل باعث نارضایتی مردم و اختلال در زندگی عادی شهروندان شده است.

  ضرورت دارد مسئولان شهرستان رامسر اعم از فرماندار، ستاد مدیریت بحران و اداره آبفا شهرستان نسبت به این مشکل و پدیده جدید و فراگیر در اسرع وقت ورود و در جهت رفع آن پیگیری‌های لازم را داشته باشند.

  در آخر نیز ضعف اطلاع‌رسانی و روابط عمومی در ستاد مدیریت بحران و ادارات شهرستان در مواقع متعدد قابل چشم پوشی نبوده و نیست زیرا در دهه کنونی و عصر ارتباطات این ضعف موجب افزایش مشکلات خواهد بود که در مطالب بعدی بطور مفصل آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  یادداشت: پوریا صادقی

  برچسب ها :