پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , Saturday 3 June 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22959
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ شهریور, ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۹
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  کسب عنوان قهرمانی با مربی ایرانی/والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد

  تیم ملی ایران با هدایت مربی ایرانی عنوان نخست رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا را به دست آورد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ؛ دیدار فینال بیست و یکمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا روز گذشته بین تیم‌های ایران و ژاپن برگزار شد که طی آن ملی‌پوشان کشورمان توانستند ۳ بر صفر میزبان این مسابقات را شکست دهند.ژاپنی‌ها که از امتیاز میزبانی استفاده می‌کردند با حضور تماشاگران و تشویق آنها به دنبال قهرمانی در آسیا بودند اما شاگردان بهروز عطایی با نمایشی عالی و با اقتدار میزبان را شکست دادند تا ضمن دفاع عنوان قهرمانی، برای چهارمین بار این عنوان در آسیا را به خود اختصاص دهند.

  تیم ملی والیبال ایران با شکست چین و ژاپن با شکست چین تایپه به فینال مسابقات قهرمانی آسیا راه پیدا کردند. والیبال ایران که با ترکیبی متفاوت و کادرفنی جدید نسبت به المپیک در ژاپن حاضر شده، در رویارویی آخر خود با میزبان این مسابقات در المپیک یک خاطره تلخ داشت، اما دیروز با روحیه‌ای متفاوت وارد زمین شد.

  شاگردان بهروز عطایی که در رنکینگ فدراسیون جهانی جایگاه نخست آسیا را پس گرفته‌اند، برای رسیدن به قهرمانی در جام بیست و یکم باید هم از سد تیم ژاپن و هم تماشاگران پرشوری که در سالن داشتند، عبور می‌کرد. در نهایت با ارائه یک بازی کم نقص و روان ملی‌پوشان والیبال ایران سه بر صفر از سد میزبان گذشتند تا علاوه‌بر گرفتن انتقام المپیک، قهرمانی در قاره کهن را جشن بگیرند.
  تیم ملی والیبال ایران که با کادر کاملاً ایرانی و سرمربیگری بهروز عطایی راهی ژاپن شده بود، در این دوره از مسابقات فقط یک ست مقابل تیم چین در مرحله
  نیمه نهایی از دست داد و با اقتدار کامل قهرمان آسیا شد.

  نتایج ست شماری فینال بیست و یکمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا به شرح زیر است:
  ست نخست: ۲۷ بر ۲۵ به سود تیم ملی والیبال ایران
  ست دوم: ۲۵ بر ۲۲ به سود تیم ملی والیبال ایران
  ست سوم: ۳۱ بر ۲۹ به سود تیم ملی والیبال ایران
  دو تیم والیبال ایران و ژاپن دو بار در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۵ در فینال مسابقات قهرمانی آسیا مقابل هم قرار گرفتند که هر دو بار با قهرمانی ژاپن همراه شد و این بازی برای ایران حکم طلسم شکنی و نیز انتقام شکست بازی‌های المپیک توکیو را داشت.میلاد عبادی پور، علی اصغر مجرد، صابر کاظمی، جواد کریمی، میثم صالحی، امیر حسین توخته و محمدرضا حضرت پور یاران آغاز گر بازی برای تیم ملی ایران بودند.

  ست نخست؛ ۲۷ بر ۲۵ به سود ایران
  دو تیم تا امتیاز ۳ برابر پیش رفتند اما در ادامه ملی‌پوشان ایران با عملکرد بهتر در حمله اختلاف امتیاز را افزایش دادند تا نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه
  ۸ بر ۵ به سود ایران همراه شود. شاگردان بهروز عطایی روند امتیاز گیری خود را ادامه دادند و ۱۱ بر ۶ همچنان پیش بودند تا سرمربی ژاپن تقاضای تایم استراحت دهد. ایران تا امتیاز ۱۳ بر ۹ همچنان پیش بود اما کار سرعتی ژاپن کار را در امتیاز ۱۴ برابر کرد. ملی‌پوشان ایران در ادامه با کسب دو امتیاز متوالی دومین تایم استراحت فنی را با برتری ۱۶ بر ۱۴ پیروز پشت سرگذاشتند. بازی پرنوسان دو تیم ادامه داشت تا یک بار دیگر ژاپن ۲۰ بر ۱۹ پیش بیافتد و عطایی مجبور به گرفتن تایم استراحت شود. بازی برابر دو تیم ادامه داشت تا در نهایت ایران ۲۷ بر ۲۵ برنده جدال ست نخست شود.

  ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران
  امتیاز نخست ست دوم برای ایران ثبت شد. در ابتدای ست ایران برتری خود را حفظ کرد تا با نتیجه ۸ بر ۶ به استقبال نخستین تایم استراحت فنی رود. کار سرعتی و عملکرد خوب ژاپن در سرویس، دریافت ایران را با مشکل مواجه کرد و ژاپن بار دیگر ۱۴ بر ۱۲ پیش افتاد تا عطایی تقاضای تایم استراحت دهد. این وقفه تاثیری نداشت و اشتباهات نیز به کمک ژاپن آمد تا دومین تایم استراحت فنی ۱۶ بر ۱۳ به سود حریف باشد. درخشش صابر کاظمی در سرویس و اسپک بار دیگر به کمک ایران آمد تا اختلاف امتیاز کاهش یابد و سرویس بی‌نقص جواد کریمی کار را در امتیاز ۱۹ برابر کرد. در نهایت ست دوم نیز با برتری
  ۲۵ بر ۲۲ ایران همراه شد.

  ست سوم؛ ۳۱ بر ۲۹ به سود ایران
  امتیاز نخست ست سوم توسط صابر کاظمی برای ایران ثبت شد. سرویس کم نقص ایران و اشتباهات پرتکرار ژاپنی‌ها نخستین تایم استراحت فنی را با برتری ۸ بر ۵ شاگردان عطایی همراه کرد. ژاپن با عملکرد بهتر در حمله موفق شد اختلاف امتیاز از دست رفته را جبران کند و دومین تایم استراحت فنی را نیز ۱۶ بر ۱۵ پشت سر بگذارد.

  در ادامه این ست بازی به امتیازات حساس کشیده شد و دو تیم تا امتیاز ۲۹ رقابت نفسگیری با هم داشتند اما در حالی که ایران ۳۰ بر ۲۹ پیش بود ژاپن به امتیاز ۳۰ رسید اما بهروز عطایی به این امتیاز اعتراض کرد که پس از بررسی این امتیاز به ایران رسید و تیم ملی کشورمان ۳۱ بر ۲۹ ست سوم را هم برد و قهرمان شد. بیست و یکمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا از روز ۲۱ شهریور با حضور ۱۶ تیم برتر قاره آسیا در چهار گروه چهار تیمی به میزبانی ژاپن آغاز شد و تا ۲۸ شهریورماه ادامه داشت. تیم ملی والیبال ایران در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۹ عنوان قهرمانی آسیا را کسب کرده است و در سال ۲۰۲۱ برای نخستین بار با هدایت بهروز عطایی، مربی ایرانی جام چهارم را به دست آورد.

  ۵ ملی‌پوش والیبال ایران در جمع برترین‌ها
  در پایان این رقابت‌ و در حاشیه توزیع مدال، کمیته فنی مسابقات آسیایی اسامی بازیکنان برتر را اعلام کرد که در اسامی اعلام شده نام پنج بازیکن ایران به چشم می‌خورد. صابرکاظمی که در این رقابت‌ها درخشید و بهترین بازیکن ایران بود، موفق شد عنوان ارزشمندترین بازیکن این رقابت‌ها را به نام خود کند.
  تیم منتخب مسابقات والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۲۱:
  *ارزشمندترین بازیکن: صابر کاظمی از ایران
  *بهترین مدافعان: علی‌اصغر مجرد از ایران و یونگژن لی از چین
  *بهترین لیبرو: محمدرضا حضرت‌پور از ایران
  *بهترین پاسور: جواد کریمی
  *بهترین پشت خط‌ زن: کنتو میائورا از ژاپن
  *بهترین قدرتی زن‌ها: میلاد عبادی‌پور از ایران و یوکی ایشیکاوا از ژاپن

  برچسب ها :