پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ , Thursday 8 June 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22849
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ شهریور, ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۹
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  آرامش به بازار آهن بازگشت/ رونق معاملات با تعدیل قیمت سیمان

  رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن مرکز مازندران گفت: هر چند در مجموع نرخ فعلی آهن به نسبت دلار و سایر مولفه‌ها، بالا است اما بازار آهن در شهریورماه یک روند با ثبات را طی کرده است.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ ، مجتبی کواکبیان در گفت‌وگویی در خصوص آخرین وضعیت بازار آهن در مازندران اظهار کرد: وضعیت بازار آهن در حال حاضر با توجه به نوسانات دلار، قیمت‌ها فعلا ثابت مانده است.

  وی افزود: البته نرخ فعلی بازار نسبت به گذشته بالا است، اما ثابت است و از نوسانات قیمتی ماه‌های گذشته کاسته شده است.

  رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن مرکز مازندران، خاطرنشان کرد: طی سال جاری افزایش قیمت و نوسانات متعددی را بازار آهن به ویژه در اردیبشهت‌ماه و تیرماه تجربه کرد و البته این نوسانات هم روند افزایشی و هم روند کاهشی داشته است.

  این مسئول ادامه داد: به طور نمونه در یک نوسان، شوک افزایش ۱۰۰ هزار تومانی به بازار وارد شد و در نوسان بعدی یک کاهش ۸۰ هزار تومانی، بازار را متعادل کرد و در واقع طی سال جاری، نوسانات به این نحو در بازار رخ داده است.

  کواکبیان بیان کرد: هر چند در مجموع نرخ فعلی آهن به نسبت دلار و سایر مولفه‌ها، بالا است اما بازار آهن در شهریورماه یک روند با ثبات را طی کرده است.

  وی در خصوص وضعیت فعلی معاملات در بازار آهن، اعلام کرد: معاملات در این بازار یک ارتباط مستقیمی با ساخت‌وساز دارد، ما طی سال‌جاری یک بحرانی به نام بحران سیمان را داشتیم که به دلیل کمبود و گرانی سیمان، انبوه‌سازان را از ادامه ساخت‌وساز منصرف کرد و لذا بازار آهن نیز دچار رکود شد.

  رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن مرکز مازندران، عنوان کرد: اما اکنون با بهبود وضعیت تولید سیمان، ساماندهی سیمان در بورس و اعلام قیمت ۲۵ هزار تومانی در بورس، وضعیت نعاملات به نسبت گذشته، بهبود پیدا کرده است و روال عادی را در حال طی کردن است.

  این مسئول، تاکید کرد: البته در بحث آهن آلات، قیمت بازار در خصوص اقلام گوناگون، متفاوت است، چرا که برندهای مختلف تولیدی در هر قلم کالا وجود دارد و هر کارخانه بسته به کیفیت تولیدات خود، قیمت‌های متفاوتی را برای عرضه اعلام می‌دارد.

  کواکبیان اضافه کرد: مثلا تیرآهن در کارخانه فولاد البرز ایرانیان یک قیمتی دارد و همین محصول در کارخانجات نیشابور، فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان و ابهر قیمت‌های متفاوت دیگری و بعضا این اختلاف قیمت‌ها در برخی از محصولات به ۵۰۰ هزار تومان نیز می‌رسد.

  برچسب ها :