پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ , Sunday 2 October 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 21776
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ اردیبهشت, ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران خبر داد؛

  تدوین کتاب «نقش مردم و رزمندگان رامسر در دفاع مقدس»

  سردار «ملکی» از تدوین کتاب «نقش مردم و رزمندگان شهرستان رامسر» در دفاع مقدس خبر داد.

  به گزارش رامسرنوین، سردار «عبدالله ملکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان رامسر با اشاره به دیدار با خانواده شهیدان «مصطفی تاش‌موسی» در رامسر، «رضا قربانی» و «حسین بواس» در چالوس اظهار داشت: خانواده‌های شهدا خوش‌ روحیه، قوی و با استقامت و اسوه‌های صبر و مقاومت هستند و دیدار با خانواده‌های شهدا برای ما بسیار روحیه‌بخش بود.

  این مسئول همچنین از امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و نهاد‌های فرهنگی رامسر در ساخت هواپیما و تندیس خلبان شهید «حسین خلعتبری» خبر داد و گفت: المان این خلبان شهید در میدان فرودگاه رامسر نصب خواهد شد.

  وی با بیان اینکه شهید خلعتبری از خلبانان بنام ایران است که نیروی دریایی عراق را فلج کرده بود، گفت: این شهید از شهدای محوری استان و شهید ملی است و باید برای معرفی بیشتر این شهید در سطح شهرستان، استان و کشور تلاش کنیم.

  این مسئول از ایجاد غرفه دفاع مقدس در موزه شهدای رامسر خبر داد و گفت: قرار شد به دستور سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور این مکان جهت نمایش آثار دفاع مقدس ایجاد شود.

  سردار ملکی با بیان اینکه کتاب «شهرستان رامسر در هشت سال دفاع مقدس» نیز در دستور کار قرار گرفت، افزود: این کتاب در سه محور پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ جنگل و نقش رامسر در هشت سال دفاع مقدس تدوین خواهد شد.

  وی اضافه کرد: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای بین این اداره‌کل و فرمانداری و شهرداری و فرماندهی سپاه و دیگر نهاد‌های فرهنگی امضا و نویسنده آن نیز مشخص شد.
  سردار ملکی عنوان کرد: موضوع نهضت جمع آوری خاطرات کارمندان ایثارگر ادارات که از سال ۱۳۹۸ تاکنون با توقف ایجاد شده بود را در شهرستان رامسر آغاز کردیم.
  وی همچنین با اشاره به بازدید از یادمان شهدای کلارآباد، تعداد شهدای گمنام عباس آباد را شش شهید اعلام کرد و گفت: دو شهید در پارک عباس آباد و دو شهید در سلمانشهر مدفون و دارای المان هستند.

  سردار ملکی ادامه داد: المان دو شهید دیگر نیز در پارک شهدای گمنام کلارآباد با پیگیری شهرداری، فرمانده سپاه کلارآباد و مسئول دفتر حفظ آثار عباس آباد ساخته شد و قرار شد تا هفته دفاع مقدس محوطه پارک نیز ساخته بشود تا محلی برای زیارت مردم و جوانان و نوجوانان باشد.

  برچسب ها :