پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ , Tuesday 21 March 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 21310
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ فروردین, ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۷
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  عضو هیات رئیسه مجلس اعلام کرد

  بی‌تدبیری ستاد ملی مقابله با کرونا در تعطیلات عید/خسارت‌های موج چهارم کرونا غیرقابل جبران و گسترده است

  عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از بی تدبیری ستاد ملی مقابله با کرونا در تعطیلات نوروز امسال که به آغاز موج چهارم همه گیری این ویروس مرگبار انجامید، انتقاد کرد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، علی کریمی فیروزجایی در گفتگو با خبرنگار ما بیان  کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا در روزهای منتهی به سال نو با برداشتن محدودیت‌های سفر، مردم را به مسافرت ترغیب کرد و بعد از چند روز و در پی هجوم مسافران به مناطق گردشگرپذیر خواستار بازگشت آنها به شهرهایشان شد که اوج بی تدبیری بود.

  این نماینده مجلس با اشاره به مخالفت وزیر بهداشت با این گونه گشایش‌ها، افزود: باید معلوم شود که چه افرادی و با کدام انگیزه ستاد ملی مقابله با کرونا را با بحران تصمیم گیری مواجه می‌کنند.

  عضو هیأت رئیسه مجلس با ابراز نگرانی از عدم مدیریت بهینه در موج چهارم کرونا خواستار برگزاری فوری نشست ویژه این ستاد برای تصمیم گیری و چاره جویی در این ارتباط شد.

  کریمی فیروزجایی سردرگمی مسئولان وزارت بهداشت در کنترل ویروس کرونا را محصول دخالت‌های آشکار افراد غیر متخصص و سیاسی در این زمینه دانست و افزود: ستاد ملی مقابله با کرونا در تعطیلات ۱۶روزه عید امسال می توانست با فشرده‌سازی تصمیمات و تنظیم راهکارهای هوشمندانه از بروز فاجعه موج چهارم جهش ویروس کرونا مقابله کند.

  عضو مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به مسئولیت مستقیم وزیر بهداشت در این زمینه خاطر نشان کرد: وزیر بهداشت بعنوان مسئول اصلی مقابله با کرونا باید پاسخگوی ضعف های مشهود مدیریتی در این زمینه باشد.

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: مجلس در صورت تشخیص قصور و اهمال مقامات مسئول در مدیریت کرونا از اهرم های نظارتی خود استفاده خواهد کرد.

  کریمی فیروزجایی ورود کشور به موج چهارم کرونا را موجب  هدرروی دستاورد مناسب کشور در کنترل نسبی این بیماری در ماههای گذشته دانست وافزود: خسارتهای موج چهارم کرونا در کشور غیر قابل جبران و گسترده است.

  عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با دعوت مسئولان دولتی به اعمال رفتار مسئولانه در قبال سلامت مردم، یادآور شد: سلامت مردم خط قرمز نمایندگان مجلس و نظام است.

  برچسب ها :