پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ , Tuesday 4 October 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 20878
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن, ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  فرمانده سپاه ناحیه رامسر خبر داد:

  راه‌اندازی ۸۰ پایگاه سلامت در طرح شهید سلیمانی رامسر/خدمات بسیج همچنان ادامه دارد

  فرمانده سپاه ناحیه رامسر گفت: در طرح شهید سلیمانی بیش از ۸۰ پایگاه سلامت برادران و خواهران برای ارائه خدمات حمایتی و بهداشتی در سطح محلات شهرستان رامسر راه‌اندازی شده است.

  به گزارش رامسر نوین ، محمدرضا خمسیه امروز در گفت و گویی با خبرنگار ما در توضیح اقدامات انجام شده در قرارگاه شهید سلیمانی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا اظهار کرد: با شیوع منحوس کرونا در اسفند ۹۸ بعد از تسکیل ستاد مبارزه با کرونا در سپاه رامسر هم قرارگاه بهداشتی و دفاع زیستی سردار دلها حاج قاسم سلیمانی تشکیل شد و کمیته های تخصصی و سازماندهی گروه های جهادی و دعوت از موسسات خیریه و هیات‌های مذهبی شهرستان با تقسیم وظایف بر اساس نیازمندی شهرستان و اعلام نیاز ستاد مقابله با کرونا شهرستان مشغول به فعالیت شدند.

  وی افزود: از جمله اقداماتی که گروه های جهادی  متشکل از پاسداران و بسیجیان در این مدت به انجام رساندند می توان به این موارد اشاره داشت که ضدعفونی کردن معابر و مجموعه‌ها، توزیع بسته های بهداشتی، ارائه خدمات مختلف به خانواده های در قرنطینه و دستگاه‌ها و نهاد‌های اداری بوده است.

  فرمانده سپاه ناحیه رامسر بیان کرد: در ادامه این فرآیند که طی یک‌سال اخیر به طور مداوم و مستمر در سطح شهرستان رامسر توسط ناحیه‌مقاومت و در محلات بوسیله حوزه‌ها و پایگاه‌ها در حال اجرا بوده است بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اجرای رزمایش کمک مومنانه با سازماندهی پایگاه‌های مقاومت و مجمع خیرین و همه آنهایی که برای ارایه خدمات اعلام آمادگی کردند با شناسایی اقشار مختلف آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و معرفی به گروه های جهادی بسته ‌های کمک مومنانه در بین آنها توزیع شد و همه آن خانواده‌ها تحت پوشش قرار گرفتند و در حد توان ارائه خدمات فرهنگی، معیشتی و آموزشی از جمله خرید تبلت به آنها داده شد.

  وی تصریح کرد: با کمبود لوازم بهداشتی همچون ماسک و لباس‌های بیمارستانی با سازماندهی گروه های جهادی بسیج و خیاطان داوطلب در تولید ماسک و لباس‌های بیمارستانی کار بزرگی انجام گرفت و بخشی قابل توجهی از مشکلات کارکنان بیمارستانی در آغاز شیوع ویروس کرونا مدیریت و رفع شد.

  فرمانده سپاه ناحیه رامسر بیان کرد: در ادامه با توجه به موج جدید کرونا در سطح کشور و نگرانی‌هایی که وجود داشت با ابلاغ سازمان بسیج و تفاهم نامه ای که بین سازمان بسیج و وزارت بهداشت انجام شد با ابلاغ طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا با عنوان طرح شهید سلیمانی این ماموریت نیز در دستور کار قرارگاه قرار گرفت و با تشکیل جلسات چهار کمیته از جمله کمیته رصد و پایش بیماران کرونایی، کمیته حمایتی، کمیته قرنطینه و کمیته نظارت سازماندهی شدند.

  خمسیه ادامه داد: در سطح شهرستان با آمایش سرزمینی در قالب ۵ منطقه و حوزه مقاومت و بیش از ۶۹ محله که به عنوان پایگاه سلامت بودند در ابتدای امر تشکیل شد و در ادامه بیش از ۸۰ پایگاه سلامت برادران و خواهران سازماندهی انجام گرفت و با آموزش های لازم گروه های جهادی تقسیم شدند و کارت شناسایی برای آنها صادر شد و با هماهنگی عزیزان شبکه بهداشت و درمان در مرحله اول رصد و پایش افراد در معرض خطر انجام گرفت تا خدمات بیشتری به آنها داده شود.

  وی با اشاره تشکیل دبیرخانه قرارگاه اجتماعی بیان کرد: دبیرخانه قرارگاه با شعار هر خانه یک پایگاه سلامت در هر خانواده یک سفیر سلامت شناسایی شد و با هماهنگی بهداشت محلات و دهیاری‌ها و شوراها در سطح محلات نیز قرارگاه خدمات اجتماعی شکل گرفت و برای کنترل زنجیره کرونا اقدامات بهداشتی و حمایتی در دستور کار قرار گرفت و همچنان در پایگاه های مقاومت و بسیج و خانه‌های بهداشت در تشکیل تیم‌ها مشغول ارایه خدمات هستند.

  فرمانده سپاه ناحیه رامسر افزود: کمیته فرهنگی و رسانه نیز در این طرح با پوشش اخبار و توصیه های بهداشتی به منظور آگاه‌سازی در سطح خانواده‌ها با تهیه پوسترها و بروشورهای فرهنگی و بهداشتی و استفاده از ظرفیت مجازی در کانال‌ها و گروه‌هایی که دسترسی آحاد مردم به این بستر راحت بود در برنامه های قرارگاه بوده است.

  وی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت مساجد و و ائمه جماعت وهیات امنا و استفاده از خودروهای سیار برای آگاه سازی همچنان در سطح شهرستان در دستور کار قرار دارد و برنامه ها و مناسبت‌های فرهنگی و اجرای آنها در بستر فضای مجازی انجام میگیرد.

  فرمانده سپاه ناحیه رامسر با بیان اینکه در زمایش کمک مومنانه، سالگرد شهدا و اجرای مسابقات فرهنگی و توزیع کتاب در مجموعه بسیج با همکاری و پشتیبانی فرمانداری، شهرداری‌ها و بخشداری‌ها و نهادهای و مجموعه های اداری در سطح شهرستان به اجرا در آمده است تصریح کرد: با شناسایی خانواده ها در قرنطینه نیز توزیع بسته های کمک مومنانه و بسته‌های بهداشتی در حال انجام است و در این طرح تلاش برای قرنطینه خانگی است که همه افراد در منزل بمانند و ارایه خدمات توسط بسیجیان انجام شود.
  وی در پایان گفت: امیدوار هستیم که با تلاش همه مدافعان سلامت و گروه‌های جهادی و با همراهی همدلی مردم به زودی زود با مدد الهی و عنایت اهل بیت و شهدا مجددا شاهد پویایی و نشاط و فعالیت همه مردم عزیز ما در سطح شهرستان و کشور باشیم.

  برچسب ها :