پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ , Tuesday 4 October 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 20862
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۸
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  رئیس مجمع نمایندگان مازندران:

  بیکاری ۱۸ هزار کارشناس کشاورزی در قطب کشاورزی کشور قابل قبول نیست

  رئیس مجمع نمایندگان مازندران بر لزوم تحول سیمای این استان در برنامه هفتم توسعه تاکید کرد و گفت: بیکاری ۱۸ هزار کارشناس کشاورزی در قطب کشاورزی کشور قابل قبول نیست.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از ایسنا ، منصورعلی زارعی در نشست مجمع نمایندگان مازندران در بندر ویژه اقتصادی امیرآباد بهشهر گفت: دستگاه‌های اجرایی مازندران باید برای خیز بلند در برنامه هفتم توسعه آماده باشند.

  نماینده مردم ساری و میاندرود با اشاره به ظرفیت های مهم مازندران افزود: بهره گیری از طرفیت های مازندران در عرصه های اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی عزم قاطع  و تغییر نگرش مسئولان ملی را می‌طلبد.

  این نماینده مجلس با اشاره به ناکافی بودن تلاش های جاری برای توسعه مازندران یاداورشد: تحرک و پویایی لازم در روند اجرای طرح های توسعه استان وجود ندارد.

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم مهم ترین مزیت این استان را تولیدات بخش کشاورزی عنوان و تصریح کرد: دولت برای بهره برداری از قابلیت های توسعه بخش کشاورزی مازندران با ید برنامه جامع داشته باشد.

  این نماینده مجلس با اشاره به ظرفیت تولید۲ میلیون و۷۰۰ هزار تن محصول مرکبات در مازندران یادآورشد: دولت باید زمینه صادرات این مرکبات به کشورهای حوزه دریای خزر را فراهم کند.

  رئیس مجمع نمایندگان مازندران با انتقاد از بخشی نگری در روند طرح های استانی خواستار تعامل و همگرایی بیشتر مسئولان بخش های مختلف برای شتاب بخشی به روند توسعه این استان شد.

  زارعی با تاکید بر لزوم بهره مندی از ظرفیت دانشگاههای مازندران در روند توسعه گفت: هم اکنون بیش از ۱۸ هزار نفر از کارشناسان بخش کشاورزی فارغ التحصیل از دانشگاهها در مازندران بیکار هستند.

  رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به امضای  قرارداد همکاری این مجمع با مرکز بسیح اساتید این استان افزود: با همکاری بسیج اساتید  مطالعه پیرامون شناخت وبررسی مولفه های اساسی توسعه مازندران آغاز خواهد شد.

  برچسب ها :