پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ , Saturday 20 August 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 20754
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ بهمن, ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۴
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  وعده وزیر صمت برای کنترل قیمت مصالح ساختمانی محقق نشد:

  گرانی ۱۰۰ درصدی قیمت سیمان از کارخانه تا بازار!

  رئیس ‌کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از عدم تحقق وعده‌های وزیر صمت برای کنترل قیمت مصالح ساختمانی از گرانی ۱۰۰ درصدی سیمان از کارخانه تا بازار خبر داد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، محمدرضا رضایی کوچی با انتقاد از نبود نظارت کافی بر بازار مصالح ساختمانی و افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت برخی از اقلام مانند سیمان، گفـت: در حال حاضر شاهد افزایش ۱۰۰درصدی قیمت برخی از مصالح ساختمانی به ویژه سیمان از درب کارخانه تا بازار مصرف هستیم که نقش مهمی بر قیمت تمام‌شده مسکن دارد.

  وی با بیان این‌که خلأ نظارتی عامل افزایش قیمت مصالح ساختمانی است، افزود: افزایش قیمت سیمان با وجود تولید مازاد در کشور، نتیجه عدم نظارت و ناکارآمدی دستگاه ناظر است.
  رضایی کوچی با بیان اینکه رفت و آمدهای وزیر صمت به مجلس و وعده‌های وی برای کنترل بازار مصالح ساختمانی نتیجه‌ای به همراه نداشته است، یادآور شد: در این راستا وزیر صمت جهت پاسخگویی درخصوص دلایل افزایش قیمت مصالح و عدم نظارت کافی، به کمیسیون عمران خواهد آمد.
  گفتنی است طی سال‌جاری چندین بار قیمت برخی مصالح ساختمانی از جمله سیمان افزایش شدیدی داشته است. در همین رابطه یکی از فعالان صنعت بتن با گلایه از گرانی‌های مداوم سیمان طی سال۹۹ گفت: این گرانی‌ها سبب شده بسیاری از کارگاه‌های تولید بتن کارگرانشان را اخراج کنند چون توان پرداخت حقوق آنها را با توجه به تلاطمات قیمتی سیمان ندارند.
  در همین حال ابراهیم غلام‌زاده یکی از تولیدکنندگان سیمان هم گفت: به نظر می‌رسد وزیر صمت وقت پرداختن به مشکلات صنعت و تولید ندارد و فعلاً تا پایان دولت مشغول عزل و نصب خواهد بود.
  وی با بیان اینکه قیمت سیمان پاکتی در بازار به تنی ۸۰۰ هزار تومان (هر پاکت ۵۰ کیلویی ۴۰ هزار تومان ) رسیده است، افزود: در این شرایط کارخانجات مجبورند سیمان را حدوداً هر تن ۳۳۷ هزار تومان بفروشند.

  برچسب ها :