پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ , Saturday 20 August 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 20724
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ دی, ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  مدیر آموزش و پرورش شهرستان رامسر :

  تأمین هزینه ۵۱۰ تجهیزات آموزش مجازی برای دانش‌آموزان رامسری

  مدیر آموزش و پرورش شهرستان رامسر گفت : تأمین هزینه ۵۱۰ تجهیزات آموزش مجازی برای دانش‌آموزان رامسری

  به گزارش رامسرنوین به نقل از فارس ، مدیر آموزش و پرورش رامسر با بیان اینکه طی بررسی‌های آموزش و پرورش مشخص شد که ۶۰۰ دانش‌آموز فاقد امکانات برای تحصیل در فضای مجازی هستند، گفت: با کمک مردم، دستگاه‌های مختلف و همچنین خیران دو رقمی شده و به حدود ۹۰ نفر رسید.

  محمد‌ صادق امینی‌ نیا رئیس اداره آموزش و پرورش رامسر با اشاره به تامین گوشی و یا تبلت برای دانش‌آموزان اظهار کرد: مهم‌ترین مشکل در این حوزه تامین گوشی دانش‌آموزان بوده که در اولین مرحله همکاران به صورت انفرادی و یا گروهی اقدام کرده و برای تعدادی از دانش‌آموزان تهیه کردند و از آن پس از طریق مجمع خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار را پیگیری کردیم که برخی از نیاز‌ها از این طریق تامین شد.

  وی با اشاره به اینکه از طریق شبکه شاد ارتباط خانه،مدرسه، معلم و دانش‌آموز برقرار است،گفت: در برخی مناطق سطح شهرستان که جمعیت زیر ۵۰ نفر داشتند طبق دستور فرماندار و ستاد کرونا و همچنین صدور مجوز به‌صورت حضوری کلاس‌ها را برقرار کردند و البته همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

  رئیس اداره آموزش و پرورش رامسر بیان کرد: تعداد گوشی‌هایی که در فراخوان توسط دانش‌آموزان اعلام شد بیش از ۶۰۰ دانش‌آموز گوشی نداشته و متقاضی بودند که با کمک مردم، دستگاه‌های مختلف و همچنین خیران دو رقمی شده و به حدود ۹۰ نفر رسید.

  امینی‌نیا افزود: همچنین تسهیلاتی نیز از طرف وزارتخانه برای افرادی که توان بازپرداخت داشتند کمک هزینه برای خانواده‌ها در نظر گرفته شد که از طریق بانک‌های عامل به خانواده‌ها پرداخت کردیم اما همچنان نیازمند کمک از طرف مردم و همچنین دستگاه‌ها برای به‌روزرسانی و تعمیر گوشی‌های دانش‌آموزان هستیم.

  وی از معلمان تشکر کرد که شاید در این موقعیت از زحمات آن‌ها که باید ویژه دیده شود و معلمان با شرایط متفاوتی در کلاس‌های درس حضور داشتند، محیط آموزش عوض شده و از امکانات شخصی خود استفاده کردند اگر همکاری معلمان در کنار خانواده‌ها نبود، مشخص نبود کرونا چه بلایی سر تحصیل می‌آورد همکاری خانه و مدرسه در این شرایط دو چندان شد و کار بزرگی بود که خوشبختانه با تلاش همه به ثمر نشست.

  مدیرآموزش و پرورش رامسر همچنین بیان کرد: اما در زمینه زیرساخت‌ها مشکلات بزرگی داریم و فضای مجازی شرایط ویژه خود را دارد که ممکن است با انتظارات ما هم‌خوان نبوده و فراهم کردن این زیرساخت‌ها برای سرعت بخشیدن پهنای باند و حل شدن بسیاری از مشکلات کمک کند.

  پرویز سرایی رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی شهرستان رامسر نیز در گفتگویی خاطرنشان کرد : دانش‌آموزان مددجوی این نهاد به تعداد ۲۰ نفر فاقد تبلت و تلفن همراه بودند که در ابتدای شروع سال تحصیلی شناسایی شدند و ۱۵ عدد تبلت توسط کمیته امداد امام خمینی، خیران، موسسات خیریه تهیه و تحویل دانش‌آموزان داده شد.