پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ , Sunday 14 August 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 20661
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ دی, ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > گزارش و گفتگو > ویژه ها
 •   

  مدیر عامل مجتمع صنعتی کوثر عنوان کرد:

  راهبردی‌ترین ظرفیت‌ اقتصادی ،صنعتی غرب مازندران در مسیر پیشرفت و توسعه

  لزوم توجه ویژه به بزرگترین مجموعه صنعتی شهرستان رامسر با بیش از ۱۰ هزار سهامدار

  به گزارش رامسرنوین ، مهندس علی احمد نژاد در گفت و گویی با بیان اینکه شرکت تعاونی کشاورزی باغداران مرکبات رامسر در سال ۱۳۴۶ تاسیس شد گفت: هدف اصلی از ایجاد شرکت، جلوگیری از ضایعات بی رویه پرتقال بود که این شرکت در سال ۱۳۷۰ جهت رونق اقتصادی منطقه و باغداران اقدام به نصب ماشین آلات تولید کنسانتره کرد.

  مدیر عامل مجتمع صنعتی کوثر با اشاره به اینکه تولیدات اصلی این شرکت شامل کنسانتره پرتقال، روغن زرد پوست پرتقال، اسانس، آروما و خوراک دام می باشد افزود: این کارخانه بعنوان بزرگترین مجموعه صنعتی شهرستان با بیش از ۱۰ هزار سهامدار، تنها پناهگاه باغداران و همچنین موثرترین واحد تولیدی در جهت تعیین نرخ پرتقال در فصل برداشت میوه می باشد و به حق می توان گفت بزرگترین حامی دولت و باغداران در زمان بحران های ناشی از برف و یخ بندان مخصوصاً در سالهای ۸۶، ۹۲ و ۹۵ بوده است.

  وی ادامه داد: تنها در این ۳ سال نزدیک به ۷۰ هزار تن پرتقال یخ زده ی باغداران را تبدیل به کنسانتره کردیم که باعث جلوگیری از هدر رفت پرتقال و ایجاد ارزش افزوده از طریق تولید کنسانتره شد.

  وی با بیان اینکه در سال ۱۳۸۰ با خرید ماشین آلات ایتالیایی و فرانسوی اقدام به تولید نوشیدنی های بدون گاز و شربت نمودیم که باعث شد کارخانه از حالت فصلی خارج شود اظهار داشت: عمده مشکلات کارخانه مربوط به تصفیه خانه و وام بانک کشاورزی بوده که با کمک فرماندار و سایر مسئولین محترم بخصوص جناب آقای دکترسید شمس الدین حسینی نماینده جهادی مان که با آمدن ایشان شاهد تحولات درسطح منطقه از جمله مجموعه کوثر بوده ایم، توانستیم نسبت به حل بخش عمده ای از مشکلات تصفیه خانه ی شرکت از طریق عقد قرارداد با یکی از شرکتهای دانش بنیان اقدام نمائیم.

  احمدنژاد افزود: همچنین در ارتباط با وام بانک کشاورزی توانستیم با پرداخت ۷/۵ درصد از کل بدهی، نسبت به امهال ۵ ساله آن اقدام نمائیم.

  مدیر عامل کشت و صنعت کوثر رامسر در ادامه گفت: در سال جاری با حمایت ها و تلاش های هیات مدیره و بازرسین محترم توانستیم با برگزاری مزایده و ایجاد یک رقابت سالم، نسبت به انعقاد یک قرارداد خوب و ایده آل در جهت افزایش تولید اقدام نموده و در حال حاضر مشغول به تولید باشیم.

  وی با اشاره به اینکه هم اکنون شرکت با یک سوم توان خود در حال تولید و فعالیت می باشد افزود: در صورت حمایت مدیران ارشد استانی و سوق دادن پرتقال شرق استان به این کارخانه امیدواریم بتوانیم با اتکال به خداوند متعال در سالی که بنام جهش تولید نامگذاری گردیده با توجه به ظرفیت بسیار بالایی که این شرکت از لحاظ موقعیت جغرافیایی، وسعت بالای زمین که نزدیک به ۶ هکتار می باشد، سردخانه ۲۰۰۰ تنی، باسکول و انبار های فراوان، ضمن صیانت از این مجموعه باعث رشد و شکوفایی و اشتغال بکار جوانان و کمک به رونق اقتصادی شهرستان خود باشیم.

  مهندس احمدنژاد در پایان این گفت و گو با تقدیر از سهامداران باغداران،مسئولین و همچنین عموم‌ مردم، از بهره برداری چندین طرح و پروژه در دست اقدام خبر داد و گفت: امیدواریم با کمک بیشتر از سوی مسئولین و افراد دلسوز خبرهای خوب و رونق بیشتر این مجموعه که الحق یکی از راهبردی ترین ظرفیت های اقتصادی-صنعتی غرب مازندران می باشد را شاهد باشیم.