پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ , Sunday 14 August 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 20633
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ دی, ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۱
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  وزیر بهداشت اعلام کرد :

  تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا تا اواخر بهار سال آینده/فوتی‌های کرونا با طرح شهید سلیمانی به زیر ۱۰۰ نفر رسید

  وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تا پایان بهار سال آینده تولید واکسن ایرانی کرونا به مرحله تولید انبوه می رسد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، سعید نمکی در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در مازندران، با اشاره به ویروس انگلیسی یا ویروس اروپایی که همه کشور‌های اروپایی را بر گرفته است، اظهار کرد: جدای از آن یک نفر چهار مورد جدید از ویروس انگلیسی از یک خانواده مشاهده شده است.

  وی با بیان اینکه در مازندران هیچ گونه ویروس خطرناک کرونایی جهش یافته مشاهده نشده است گفت: ویروس کرونا در مازندران همان ویروس گذشته است.

  وزیر بهداشت با اشاره به تولید واکسن کرونا با تکیه بر دانش داخلی گفت: در پایان بهار واکسن ایرانی را در تولید انبوه خواهیم داشت و تست واکسن کرونا داخلی بر روی انسان بسیار موفقیت آمیز بوده است.

  نمکی با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی این دوره سخت‌ترین روز‌های کشور است چرا که ایران اسلامی هم درگیر با این ویروس هست هم در مقابل ظلم دشمنان ایستاده است که با تحریم‌ها بر ما روا داشتند.

  وی با اشاره به حاشیه های ایجاد شده در خصوص واکسن وارداتی گفت: لازم است بدانید آمریکایی‌ها در این دوران سخت اجازه جابجایی پول برای واردات دارو به بیماران نیازمند را ندادند.

  وزیر بهداشت افزود: توصیه رهبر انقلاب اسلامی در خصوص منع واردات واکسن کرونا از آمریکا و انگلیس بر اساس تحقیقات وسیع علمی و کاملا دلسوزانه برای مردم است.

  این مسئول تصریح کرد: آمریکایی‌ها در این دوران خیلی برای جابجایی پول برای واردات دارو به ما ظلم کردند و نمونه اش پول بلوکه شده ما در کره جنوبی است که بخاطر آمریکایی‌ها اجازه جابجایی پول را نداریم.

  وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: آمریکا که برای بیمار ما اجازه واردات دارو را نمی دهد چطور می تواند برای انسان‌های سالم ما اجازه دارو را بدهد!

  نمکی با بیان اینکه یک نفر را به دلیل قومیت و یا وضع اقتصادی خاص بر دیگری ترجیح ندادیم، افزود: تا آخرین نفس برای بهبود بیماران کرونایی تلاش کردیم و برخلاف برخی از کشور‌ها ونتیلاتور را از بیمار جدا نکردیم.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمامی دارو‌های مورد نیاز بیماران را با دستان بسته در داخل تولید و صادر کردیم.

  نمکی با اشاره به اینکه برای ایران اسلامی مرگ بالای هزار و دویست نفر ناشی از بیماران کرونایی در روز پیش بینی کردند افزود: با مدیریت انجام شده و تدوین طرح شهید سردار سلیمانی و اجرای آن در سطح کشور توانستیم فوتی‌های ناشی از کرونا را به حداقل برسانیم و در مقابل در آمریکا مرگ بیش از سه هزار نفر را تجربه می کنند.

  وی افزود: طرح شهید سلیمانی موجب شد امروز فوت زیر صد نفر را تجربه می کنیم و مرگ حتی یک نفر برای ما ناگوار است.

  وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مازندران استان ویژه‌ای هست، گفت: مدیریت کرونا در این استان با تراکم جمعیت بالا در مقایسه با دیگر استان‌ها بسیار پیچیده و دشوار‌تر است .

  نمکی با تقدیر از تلاش‌های بخش‌های مختلف افزود: اگر چه مازندران سرمایه جنگل‌های هیرکانی، گردشگری و توریست داخلی، دریا و مردمان بسیار صمیمی، سرمایه‌های اجتماعی و ملی را دارد، اما اداره این استان گسترده کار دشواری است.

  وی افزایش دوبرابری تست ها، رفتن خانه به خانه و شناسایی جمعیت آسیب پذیر در روستاها را از مهمترین راه ها برای مقابله با کرونا در مازندران عنوان کرد.