پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ , Sunday 2 October 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 20422
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ دی, ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۱
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ثبت رکوردی تازه در مقدار انتقال گاز ایران

  مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران از ثبت رکوردی تازه در تاریخ انتقال گاز کشور خبر داد و اعلام کرد که این مقدار به بیش از ۸۱۸ میلیون مترمکعب گاز در روز رسید.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از ایسنا، مهدی جمشیدی‌دانا در بازدید از تاسیسات تقویت فشار گاز و مرکز بهره‌برداری خطوط لوله اردبیل، گفت: برای نخستین‌بار با انتقال روزانه بیش از ۸۱۸ میلیون مترمکعب گاز، مقدار انتقال گاز شیرین ایران رکود زد که در مقایسه با رکورد ثبت انتقال گاز سال ۱۳۹۸،  افزایش ۳ درصدی را نشان می‌دهد.

  وی با اشاره به نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده در ۸۶ تاسیسات تقویت فشار و بیش از ۳۷ هزار کیلومتر خطوط لوله فشار قوی که سه برابر طول قطر کره زمین است، ادامه داد: در هشت ماه نخست امسال، ۱۶۳ میلیارد مترمکعب گاز به مبادی مصرف منتقل شده است که در این بخش نیز شاهد افزایش ۴ درصدی نسبت به پارسال بودیم.

  مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در ادامه به تمهیدهای زمستانی با وجود محدودیت‌ها و شرایط خاص بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا اشاره و اظهار کرد: بیش از ۸۳۰۰ کیلومتر پیگرانی هوشمند در مراحل مختلف، ۳۲۰۰ کیلومتر پیگرانی تمییزکننده،  ۲۹ هزار و ۲۱۸ کیلومتر نشت‌یابی خطوط لوله و ۱۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع تعویض پوشش خط لوله از جمله اقدام‌های مهم در این زمان بوده است.

  طبق اعلام شرکت ملی گاز، جمشیدی‌دانا درباره مقدار ذخیره‌سازی گاز کشور، گفت: مخازن ذخیره‌سازی در فصل سرما و در زمان مصارف حداکثری به پایداری شبکه انتقال گاز کمک می‌کند که در هشت ماه نخست سال شاهد افزایش ۱۷ درصدی مقدار تزریق گاز به مخزن سراجه و افزایش ۲۶ درصدی ذخیره گاز به مخزن شوریجه بودیم.

  وی از نیروی انسانی به عنوان سرمایه‌های ارزشمند سازمان یاد کرد و افزود: حدود ۱۱ هزار نیروی متعهد و متخصص وظیفه نگهداری، تعمیرات و حفاظت خطوط لوله فشار قوی گاز را به‌عهده دارند که حدود یک هزار بهره‌بردار به صورت ۲۴ ساعته انتقال گاز را در تاسیسات و خطوط لوله پایش می‌کنند تا هیچ خللی در پایداری انتقال گاز به ویژه در فصل سرما بوجود نیاید.

  مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در پایان از همه مردم خواست تا با مصرف بهینه گاز طبیعی، این مجموعه را در تامین پایدار گاز به مبادی مصارف خانگی، تجاری و نیروگاهی یاری کنند.