پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ , Saturday 20 October 2018
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 19903
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ۱

  به گزارش رامسرنوین، حجت الاسلام سی جعفر رضایی در خطبه های نماز جمه این هفته شهرستان رامسر ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا گفت: در جامعه اسلامی باید فرهنگ و سبک زندگی اسلامی توسط مردم و مسئولان آن جامعه اجرا شود و در حوزه های مختلف برای معرفی و شناساندن اسلام […]

  به گزارش رامسرنوین، حجت الاسلام سی جعفر رضایی در خطبه های نماز جمه این هفته شهرستان رامسر ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا گفت: در جامعه اسلامی باید فرهنگ و سبک زندگی اسلامی توسط مردم و مسئولان آن جامعه اجرا شود و در حوزه های مختلف برای معرفی و شناساندن اسلام و تلنگز زدن به افراد ناآشنا نیاز است که همه این سبک زندگی اسلامی را توجه کنند.

  وی افزود: در ۲۹ بهمن که سالروز قیام مردم تبریز بود مردم تبریز با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند که در بیانات رهبر معظم انقلاب نکته ای وجود داشت که بسیار جذاب بود.

  امام جمعه رامسر در ادامه بیان کرد: وقتی همه ما رابطه خود را با رهبر معظم انقلاب یک رابطه دلی می دانیم و به طور ایدئولوژیک ایشان را امام جامعه خود می شناسیم، در نظام ولایت فقیه آن کسانی که در مسیر این جریان زندگی می کنند و خود را موظف به رعایت حدود دینی می دانند معنا ندارد که بگویند با رهبری اختلاف نظر داریم و چون ایشان مطرح کرده است که از من انتقاد کنید در زمان غیبت این انتقاد ها و اختلاف نظرها را علنی کنند.

  وی تصریح کرد: در نظام اسلامی رابطه امام و امتی وجود دارد و مفهوم نظام ولایت فقیه نیز همین است و در کنار این اندیشه اسلامی فکرها و کرسی های آزاد اندیشی باید باشد اما رابطه امام و امت نباید خدشه دار شود.

  وی با بیان اینکه در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی مردم به آگاهی و درک بالایی رسیده اند تاکید کرد: حفظ نظام اسلامی از اوجب واجبات است و هر کسی باید اولویت مجموعه خودش را با هدف حفظ نظام اسلامی تعریف کند و نباید اقداماتی را انجام دهد که بنیان های نظام اسلامی دچار اختلال شود.

  حجت الاسلام رضایی ضمن محکوم کردن آشبو های چند روز اخیر در خیابان پاسداران تهران توسط فرقه ای موسوم به دراویش اظهار کرد: متاسفانه در این آشوب های و اغتشاشات بیش از حد رأفت به خرج داده شد و می بایست نیروهای امنیتی و انتظامی قاطع تر برخورد کنند.

  وی اضافه کرد: معنا ندارد برای کنترل یک بحران و یک مسئله ماموران نیروی انتظامی را گسیل بکنیم و بعد بگوییم که تماشاگر صحنه های اغتشاش باشند زیرا نیروی انتظامی حضورش زمانی تاثیر دارد که ابزار و اقتدار حضور در میدان داشته باشد نه اینکه اجازه برخورد داده نشود.

  وی تصریح کرد: این روش ها تدابیر غلطی برای جمع آوری رأی و نظر برخی افراد همیشه مخالف در جامعه ما است که باعث می شود جوانان خدوم نیروهای انتظامی و بسیج جانشان گرفته می شود .

  امام جمعه رامسر با تاکید برا حضور مقتدرانه نیروی انتظامی در چنین اغتشاشاتی یادآور شد: در این اغتشاشات حضور نیروی انتظامی منفعلانه بود در هیچ جای دنیا سابقه ندارد که چنین برخوردی با مخلان نظم عمومی انجام شود تا جایی که  رئیس جمهور می گوید سفیر فرانسه از این رفتار تعجب کرد و رئیس جمهور ما از این تدبیر افتخار کرد در حالی که این چنین برخوردهای منفعلانه باعث می شود جان جوانان ما گرفته شود.

  وی در پایان با بیان اینکه باید برای حفظ امنیت عمومی و جان جوانان خود ارزش قائل باشیم خاطر نشان کرد: تثبیت اقتدار نیروی انتظامی مسئله ای مهم است و نباید ماموران را بدون اسلحه و امکانات به چنین میدان های حساسی اعزام کنیم که منجر به شهادت جوانان خدوم ما شود بلکه باید اقتدار برخورد با آشوب گران را به نمایش بگذاریم.

  برچسب ها :