پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ , Monday 5 June 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 19755
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  نخستین روز بی‌رمق جشنواره فیلم فجر

  نخستین روز از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر واقع در کاخ رسانه‌ها با حاشیه‌های فراوانی روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به مشکلات اهالی رسانه در ورود به سالن نشست خبری اشاره کرد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، نخستین روز از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر واقع در کاخ رسانه‌ها با حاشیه‌های فراوانی روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به مشکلات اهالی رسانه در ورود به سالن نشست خبری اشاره کرد.

  در ابتدا مهم‌ترین مشکل امروز را باید در نبود امکانات مناسب برای اهالی رسانه دانست. با توجه به انتقال کاخ جشنواره به پردیس ملت انتظار حضور کمتر افراد در سینمای رسانه پیش بینی می‌شد، اما در هنگام برگزاری نشست خبری تعداد بسیار زیادی از خبرنگاران برای ورود به سالن نشست تمجع کرده بودند.

  با وجود تخصیص سالنی بسیار بزرگتر از سالن نشست برج میلاد در جشنواره امسال، اما باز هم با توجه به حضور چند برابری رسانه‌ها سالن نشست پردیس ملت پاسخگوی افراد حاضر نبود.

  همچنین تخصیص دو سالن سینمایی به جشنواره فیلم فجر برای اهالی رسانه باعث شد تا برخی خبرنگاران برای ورود به سالن دقایق زیادی در صف انتظار بایستند.

  با وجود اکران دو فیلم “کامیون” و “جاده قدیم” نخستین روز از جشنواره فیلم فجر بر خلاف انتظارات بدون التهاب و هیجان در پردیس سینمایی ملت دنبال شد. این در حالی است که جشنواره فیلم فجر در شهرستان‌ها با شور بیشتری پیگیری شد.

  فیلم سینمایی “به وقت شام” به کارگردانی “ابراهیم حاتمی‌کیا” در شهر مشهد اکران و با استقبال ویژه مردم روبرو شد. حاتمی کیا شخصاً برای اکران به وقت شام در پردیس اطلس مشهد حاضر شده بود.

  حاتمی کیا در این فیلم تلاش کرده پدری از نسل جنگ و پسری که او هم خود را نسل جنگ معرفی می‌کند و در طول جنگ کمبود پدر را حس کرده به نمایش بگذارد.

  حاتمی کیا در فیلم “به وقت شام” به درستی تصویری از خشونت و در عین حال زبونی داعش را به مخاطب ارائه می‌دهد. فیلم به مانند آثار هالیوودی یک لحظه مخاطب را رها نمی‌کند و تا پایان نفسگیر است.

  آخرین فیلم پردیس سینمایی ملت برای اهالی رسانه به انیمیشن فیلشاه باز می‌گردد. این انیمیشن ساخته گروه انیمیشن شاهزاده روم است و انتظار می‌رود که با برخورد خوب اهالی رسانه روبرو شود.