پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ , Friday 7 May 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 19276
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ترامپ: نظام قضائی آمریکا ناعادلانه و مضمحل است

  دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز چهارشنبه در پیامی توئیتری این بار سیستم قضائی آمریکا را آماج حملات لفظی خود قرار داد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، رئیس جمهوری آمریکا نظام قضائی کشورش را «ناعادلانه و مضمحل» توصیف کرد.

  دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز چهارشنبه در پیامی توئیتری این بار سیستم قضائی آمریکا را آماج حملات لفظی خود قرار داد.

  رئیس جمهوری آمریکا در این پیام اذعان کرد: اکنون برای همه مشخص است که سیستم دادگاه های آمریکا چقدر ناعادلانه و مضمحل است.

  وی در ادامه افزود: این در حالیست که طرف های مقابل در یک پرونده (مانند داکا) همیشه در شعبه نهم دادرسی خود را ادامه داده و تقریباً همیشه نیز پیش از اینکه رأی صادره توسط دادگاه های فرجام لغو شود، برنده می شوند.

  لازم به ذکراست، «ویلیام السوپ» قاضی منطقه‌ای در سانفرانسیسکو ساعاتی پیش در حکمی اعلام کرد که تا زمان پایان روند دادخواهی و بررسی فرمان دونالد ترامپ، اجرای برنامه Daca باید به قوت خود باقی بماند.

  برنامه «Daca» در سال ۲۰۱۲ میلادی توسط باراک اوباما تایید شد و از آن زمان توانست از اخراج حدود ۸۰۰ هزار کودک و نوجوان جلوگیری و از حق کار قانونی آنها حمایت کند.

  این برنامه از کودکانی که توسط والدینشان بطور غیرقانونی به آمریکا آورده شده بودند و اکنون در معرض خطر اخراج قرار داشتند، محافظت می‌کرد.

  رئیس جمهوری آمریکا در ماه سپتامبر تصمیم گرفت تا به این برنامه پایان دهد.

  کودکان و نوجوانان فاقد اسناد قانونی که تحت حمایت برنامه «Daca» قرار می‌گیرند به «رؤیاپردازان» (Dreamers) مشهور هستند. پس از صدور فرمان لغو این برنامه توسط دونالد ترامپ، چندین ایالت و سازمان و همچنین شمار قابل توجهی از شخصیت های حقیقی و حقوقی از مراجع قضایی خواستند تا برای حفظ این برنامه و محافظت از این نوجوانان وارد عمل شوند.

  دونالد ترامپ در دوران کارزار انتخاباتی خود وعده داده بود که در چهارچوب سیاست های ضدمهاجرتی خود به برنامه «Daca» پایان دهد و کنترل‌های مرزی را بیشتر کند تا به این ترتیب فرصت های شغلی بیشتری برای کارگران آمریکا فراهم شود.