پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ , Saturday 23 January 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 19236
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ دی, ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  آمار رسمی گمرک نشان داد

  واردات ۳۳ تن بوق به کشور

  بر اساس آمار رسمی گمرک کشور در هفت ماهه نخست سال جاری بالغ بر ۳۳ تن بوق، سوت، ارکستریون، ارگ و سایر آلات صوتی دمیدنی با دهان به کشور وارد شده است.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، بر اساس آمار رسمی گمرک کشور در هفت ماهه نخست سال جاری بالغ بر ۳۳ تن بوق، سوت، ارکستریون، ارگ و سایر آلات صوتی دمیدنی با دهان به کشور وارد شده است. ارزش ریالی این حجم از واردات ۱۲ میلیارد و ۴۶۸ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۵۷۲ ریال و ارزش دلاری آن نیز ۸۹ هزار و ۴۵ دلار در آمارهای گمرک به ثبت رسیده است. بر اساس این گزارش مبدا تمام اقلام وارداتی مذکور کشور چین بوده است.
  همچنین در پنج ماهه نخست امسال بیش از ۲۳۵ میلیارد کالا از آمریکا وارد کشور شده است که در این میان قرابه، بطری، تنگ و مواد پلاستیکی سهم چشمگیری داشته‌اند.واردات این کالاها در حالی است که این مواد به راحتی در ایران تولید می‌شود و حتی قرابه‌های ایرانی حرف اول را در کیفیت می‌زنند اما واردات این کالاها سبب شده تا کالای ایرانی روز به روز به فراموشی سپرده شود.      همچنین براساس آمار اتاق بازرگانی، صنایع و معادن در پنج ماهه نخست سال بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان معادل ۴۹ میلیون و ۲۵۲ هزار و ۴۳۹ دلار تخم سبزیجات، بطری و تنگ از کشور‌های مختلف به ایران وارد شده است. بر اساس آمار گمرک، ایران در سال جاری یک محموله بز زنده از کشور اسپانیا به وزن ۳۲ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم به ارزش ۶۱۵ هزار و ۶۳۸ دلار وارد کرده است. همچنین در سال جاری از فرانسه میمون وارد کرده است. این میمون‌ها به ارزش ۴/۲۴۷ دلار و برای تحقیقات پزشکی آزمایشگاهی و سرم سازی وارد کشور شده است. از چین هم سگ‌ماهی وارد شده است. ارزش محموله سگ‌ماهی وارداتی از چین ۲۱ هزار و ۹۳۰ دلار اعلام شده است.