پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ , Saturday 23 January 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 19222
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ دی, ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  مسی به رکورد افسانه‌ای پله رسید

  مهاجم آرژانتینی هزارمین گل دوران ورزشی را در دیدار بارسلونا و لوانته به ثمر رساند و به رکورد تاریخی پله رسید.

   به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، پله یک رکورد افسانه‌ای دارد که آن به ثمر رسیدن ۱۰۰۰ گل است. هواداران برزیلی عادت دارند در دیدار برابر آرژانتین شعار «هزار گل، هزار گل، هزار گل، هزار گل؛ تنها پله تنها پله» را سر بدهند اما دیگر نمی‌توانند این کار را انجام دهند چون لیونل مسی با گلزنی در دیدار بارسلونا و لوانته توانست به این رکورد تاریخی برسد.

  پله این رکورد را با احتساب گل‌هایش در بازی‌های دوستانه به ثبت رساند. او توانست در سال ۱۹۶۹ به هزارمین گل خود برسد. از طرفی مسی توانست این رکورد را با به ثمر رساندن ۵۸۸ گل در بازی‌های رسمی برای بارسلونا و تیم ملی به ثبت برساند. مهاجم آرژانتینی برای تیم‌های زیر ۲۰ و ۲۳ سال، تیم‌های پایه و در بازی‌های دوستانه نیز گلزنی کرد و یکشنبه‌شب هزارمین گلش را به ثمر رساند.

  این قضیه زمانی مطرح شد که رامون مین (روزنامه‌نگار) به آمار ستاره آرژانتینی اشاره کرد. مین در نوامبر ۲۰۱۶ با شبکه La Voz Interior مصاحبه و اعلام کرد مسی ۹۳۵ گل به ثمر رسانده است. پس از آن مهاجم بارسلونا چهار گل برای تیم ملی و سه گل با پیراهن بارسلونا در بازی‌های دوستانه مقابل الاهلی، رئال مادرید و چاپه کوئنسه به ثمر رساند. همچنین ۵۸ گل در دیدارهای رسمی برای آبی‌اناری‌ها به ثمر رساند و توانست به ۱۰۰۰ گل برسد.

  پله به این رکورد فوق‌العاده در ۲۹ سالگی رسید. اگر تنها گل‌های اسطوره برزیلی در بازی‌های رسمی در نظر گرفته شود، او ۷۶۷ بار گلزنی کرد.  پله در ۳۷ سالگی با به ثمر رساندن هزار و ۲۸۴ گل از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. مسی اکنون ۳۰ ساله است و بازی‌های زیادی را پیش رو دارد تا بتواند از رکورد ستاره سال‌های دور برزیل عبور کند.

  ۱۰۰۰ گل مسی:

  بازی‌های رسمی با بارسلونا: ۵۲۷ گل

  دیدارهای دوستانه با بارسلونا: ۳۴ گل

  تیم ملی بزرگسالان: ۶۱ گل

  تیم زیر ۲۳ سال: ۲ گل

  تیم زیر ۲۰ سال: ۱۴ گل

  تیم‌های پایه نیوولز اولد بویز و بارسلونا: ۳۳۹ گل