پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ , Wednesday 19 January 2022
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 18705
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ دی, ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  سوتی فاجعه‌بار مشاور ترامپ درحالت مستی

  نیویورک تایمز نوشت که مشاور جوان سیاست خارجی کمپین ترامپ در یک مشروب فروشی زمانی که بسیار مست بود شروع به فاش کردن ارتباطات کمپین ترامپ با روس ها در حضور یک دیپلمات ارشد استرالیایی در لندن کرد.

   به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، براساس گفته مقامات آمریکایی وخارجی، زمانی که ایمیل های لو رفته کلینتون توسط هکرهای روسی به صورت آنلاین منتشر شد، مقامات استرالیایی نیز اطلاعاتی را در مورد پاپادوپولوس به همتایان آمریکایی خود ارائه کردند و این زمانی بود که تحقیقات در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا آغاز شد.

  پاپادوپولوس در پی این تحقیقات گناهکار شناخته شد و در حال حاضر با اف بی آی همکاری می کند. مشاوران ترامپ در کمپین او، پاپادوپولوس را فرد مهمی نمی دانستند اما شواهد نشان می دهد که او در کمپین فرد با نفوذی بوده است.

  پاپادولوس به عنوان یک مشاور انرژی در لندن کار می کرد که کمپین ترامپ او را به عنوان مشاور در مارس ۲۰۱۶ (اسفند ۹۴) به خدمت گرفت. او فقط دو ماه سابقه کار سیاسی داشت و هیچ تجربه ای درباره مسائل مربوط به روسیه نداشت.

  براساس مدارک دادگاه، کمپین ترامپ به او ابلاغ کرده بود که روابط با روسیه یکی از اهداف سیاست خارجی ترامپ است.

  او درهمان ماه جوزف میفسود یک پروفسور مالت تبار را در ایتالیا ملاقات کرد که ارتباطات قوی با وزارت امور خارجه روسیه داشت. هدف مشترک آن ها این بود که قرار ملاقاتی را بین ترامپ و ولادیمیر پوتین یا مشاوران آن ها در مسکو ترتیب دهند.

  ایوان تیموفیو مدیر برنامه باشگاه بحث و مناظره والدای که هر ساله دانشجویان با پوتین در آنجا ملاقات می کنند، از طریق میفسود با پاپادوپولوس آشنا شد. این دو چندین ماه با هم همکاری کردند تا دولت روسیه با کمپین ترامپ ارتباط برقرار کند. شواهد نشان می دهد که تیموفیو این موضوع را با ایگور ایوانف وزیر امور خارجه سابق روسیه، مطرح کرده است.

  زمانی که تیم سیاست خارجی کمپین ترامپ در اواخر ماه مارس برای اولین بار در واشنگتن گردهم آمدند، پاپادوپولوس گفت که افرادی در روسیه هستند تا قرار ملاقات ترامپ و پوتین را ترتیب دهند. اما جف سشنز رئیس وقت تیم سیاست خارجی کمپین ترامپ و دادستان کل فعلی آمریکا با این موضوع مخالفت کرد چون که نمی خواست یک فرد بی صلاحیت نماینده اجرای موضوعی به این حساسی باشد.

  پاپادوپولوس به اندازه ای مورد اطمینان بود که متن اولین سخنرانی سیاست خارجی ترامپ در ۲۷ آوریل (۸ اردیبهشت ۹۵) را ویرایش کرد. ترامپ که در آن زمان نامزد ریاست جمهوری بود در سخنرانی خود گفت که ‘بهبود روابط با روسیه امکان پذیر است’ و همین مطلب از سوی پاپادوپولوس به عنوان ‘علامتی برای ملاقات’ به تیموفیو بود.

  میفسود در اواخر ماه آوریل (اردیبهشت ۹۵) در یک هتل در لندن به پاپادوپولوس گفت که از مقامات بلندپایه در مسکو متوجه شده که روس ها با افشای هزاران ایمیل سعی در لطمه زدن به اعتبار سیاسی کلینتون داشتند. درحالیکه هکرهای روسی ماه ها کامپیوترهای کمیته مرکزی حزب دمکرات آمریکا را تخلیه کرده بودند و لی این اطلاعات به صورت علنی منتشر نشده بود و حتی خود کمیته هم اطلاعی نداشت.

  پس از آن مشخص نیست که پاپادوپولوس در این مورد صحبتی با شخصی در کمپین کرده باشد یا خیر؟. اما او از طریق ایمیل با یکی از افراد تیم سیاست خارجی در ارتباط بوده و گفته ‘خبرهای جالبی از مسکو در راه است’، در حالی که وی هیچ اشاره مستقیمی به ایمیل های دزیده شده از حساب کلینتون نکرده بود.

  مدتی بعد او در مورد ارتباط خود با روس ها باالکساندر دونر یک دیپلمات استرالیایی صحبت کرد و مشخص نبود که دونر قصد بهره برداری از اطلاعات دریافتی از وی را داشته یا خیر. این ملاقات در مشروب فروشی از آنجا شروع شد که یک مقام سفارت اسرائیل پاپادوپولوس را به یک دیپلمات استرالیایی دیگر معرفی کرد.

  معلوم نیست که چرا دولت استرالیا پس از گرفتن این اطلاعات در ماه مه (اردیبهشت و خرداد ۹۵) دو ماه صبر کرد تا آن ها را به دست اف بی آی بدهد. سفارت استرالیا در واشنگتن از دادن اطلاعات جزئی در مورد این ملاقات طفره رفت.