پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ , Sunday 27 September 2020
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 18268
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ دی, ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  طرح «تسریع در پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد» به تصویب رسید

  نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز خانه ملت، با یک فوریت طرح اصلاح قانون بودجه سال ۹۶ برای تسریع در پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد موافقت کردند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یکشنبه (۳ دی ماه ۹۶) در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون برنامه ششم توسعه،  با یک فوریت طرح اصلاح بند (هـ) تبصره ۷ قانون بودجه سال ۹۶ برای تسریع در پرداخت حقوق بازنشستگان صندوق فولاد موافقت کردند.

  این موافقت با ۱۳۳ رأی موافق، ۲۵ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۵ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید.

  بنابر این گزارش زهرا سعیدی به عنوان طراح این طرح، پیشنهاد برررسی اصلاح قانون فوق را به صورت دوفوریتی مطرح کرد، اما نمایندگان با ۱۳۴ رأی موافق، ۴۰ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۵ نماینده حاضر در صحن با بررسی این طرح به صورت دوفوریت مخالفت کردند.

  زهرا سعیدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در دفاع از طرح خود، اظهار داشت: اگر چه تا سال گذشته منبع برای پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد کافی بود، اما امسال این منبع با کسری مواجه شده است تا جایی که بیمه آنها نیز در سخت ترین شرایط پرداخت می شود؛  بازنشستگان فولاد در شرایط بسیار سختی به سر می برند تا جایی که در تامین هزینه های درمان خود نیز درمانده شده است، چرا که دولت در پرداخت بدهی های خود به صندوق بازنشستگی فولاد کوتاهی کرده است.

  سعیدی همچنین با اشاره به اینکه دولت، وزیر کار و رئیس مجلس با این طرح موافق هستند، عنونا کرد که بازنشستگان فولاد چیزی جز حقشان نمی خواهند. آنها در شرایط بسیار سختی کار می کردند تا جایی که پوست دست آنها در حین کار از گرما و حرارت بسیار بلند می شد، اما اکنون در زمان بازنشستگی حداقل حقوق آنها نیز پرداخت نمی شود. باید بگویم ۸۵ هزار بازنشسته فولاد و خانواده آنها منتظر رأی نمایندگان به منظور تسریع در پردخت حقوقشان هستند.

  بنابراین گزارش، نمایندگان نهایتا با یک فوریت طرح اصلاح بند (هـ) تبصره ۷ قانون بودجه سال ۹۶ برای تسریع در پرداخت حقوق بازنشستگان صندوق فولاد موافقت کردند.