پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ , Sunday 27 September 2020
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 18251
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ دی, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > اخبار شهرستان رامسر > پیشنهاد سردبیر > خبر برگزیده > ویژه ها > یادداشت
 •   

  نقدی بر سخنان رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در رامسر

  این یادداشت برای اصلاح خطاهای مشهود در صحبتهای اخیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران درباره بیمارستان کتالم است که بصورت چند نکته به مخاطبان جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

  به گزارش رامسرنوین، یادداشت زیر برای اصلاح خطاهای مشهود در صحبتهای اخیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران درباره بیمارستان کتالم است که بصورت چند نکته به مخاطبان جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

  ۱. طبق مستندات موجود قبل از انعقاد قرارداد واگذاری ، مجوز فعالیت بیمارستان کتالم توسط دانشگاه علوم پزشکی استان لغو شده بود و لذا دانشگاه استان چیزی نداشت که واگذار کند بلکه طبق قرارداد موصوف صرفا اموال مستهلک خود را به دانشگاه آزاداسلامی فروخته است.

   ۲. از لحاظ حقوقی اختیار بهره گیری از فضای ملک اشاره شده توسط متولیان موقوفه به دانشگاه آزاد اسلامی منتقل شده است ، و نه دانشگاه علوم پزشکی استان

  ۳ . مجوز فعالیت آموزش پزشکی واحد ربطی به بیمارستان کتالم ندارد و هرگز در ارزیابی ها به عنوان یک فاکتور مثبت برای دانشگاه آزاد اسلامی به حساب نیامده است.

   ۳. طبق اسناد موجود دانشگاه آزاد اسلامی به اندازه همه عمر بیمارستان کتالم ، در طول تصدی مسئولیت ، در بیمارستان کتالم هزینه کرده و اعتبار لغو شده توسط دانشگاه علوم پزشکی استان را به این بیمارستان بازگردانده است.

  ۴. متاسفانه مسئولین محلی با عدم اشراف حقوقی به موضوع بیمارستان کتالم و بی توجه به کوتاهی های انجام شده پیشین توسط دانشگاه علوم پزشکی استان ، اداره اوقاف و نیز متولیان موقوفه ، مسیر مبهمی را در پیش گرفته و اراده ای برای ورود مسئولانه جهت حل دغدغه های زندگی کارکنان بیمارستان و مردم شریف منطقه را ندارند ، و این فرصتی را فراهم کرده است که مسئولین استانی امکان گریز از مسئولیت های خود را داشته باشند.

  البته توجه دادن مسئولین شهرستان به پاسخ زیرکانه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ، مبنی بر نپذیرفتن رسمیت فعالیت دانشگاه بین الملل و احاله دادن آن به یک دانشگاه خصوصی ، نیز قابل تامل است ، که ربطی به این یادداشت ندارد و در فرصتی مناسب به آن پرداخته خواهد شد.