پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ , Wednesday 23 September 2020
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 18094
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > اخبار شهرستان رامسر > چند رسانه ای > خبر برگزیده > سیاسی > ویژه ها
 •   

  کمای خبری و اغمایی رسانه ای!

  فضای رسانه ای طیف اصلاح طلبان رامسر در بن بستی مسکوت

  چندی است که حال و روز رسانه ای اردوگاه اصلاح طلبان رامسر در فضایی مسکوت و بی رمق قرار گرفته است.

  به گزارش رامسرنوین، چندی است که حال و روز رسانه ای اردوگاه اصلاح طلبان رامسر در فضایی مسکوت و بی رمق قرار گرفته است.

  روزی خبر از جابجایی در راس مدیریت رسانه ی مکتوب وابسته به این جریان به گوش می رسد و روزی دیگر اخباری از اختلاف در بین بزرگان و فعالین حوزه خبر در این اردوگاه به بیرون درز می کند.

  این در شرایطی است که نشریه ی مربوط به لیدر جریان اصلاحات شهرستان رامسر که مدیر مسئولی آن به تازگی در اختیار این شخص قرار گرفته بود، قریب به سه ماه است که زیر چاپ قرار نگرفته است و حال با گذشت این چند ماه، اخباری مبنی بر انحلال و لغو مجوز آن شنیده می شود.

  در کنار این موارد، فضای سیاسی-رسانه ای شهرستان به ناگاه شاهد ایجاد کانال تلگرامی از سوی چهره ی جدید خبرنگاری شهرستان با همکاری فرزند لیدر همان جریان سیاسی مذکور می شود که در کمتر از دو ‌ماه تعداد اعضای آن به رقم عجیب حدود ۱۲ هزار عضو می رسد!

  این در حالی است که در حالت طبیعی، لااقل در فضای رسانه ای شهرستانی با جمعیت نسبی ۷۰ هزار نفر، از حیث حقیقی بودن اعضای یک ‌کانال، جذب این تعداد از مخاطب برای یک کانال خبری آن هم با توجه به غلبه ی فکری صرفا یک مشی و گرایش سیاسی خاص بر نحوه ی اداره آن رسانه، اندکی غیر عادی بنظر می رسد که نا خودآگاه اذهان را برای اهل فن به خرید ممبر های غیر واقعی و یا مخاطب از نوع فیگ سوق می دهد.

  و نکته ی جالب تر آن است که کانال مزبور، از حدود چند هفته پیش در کمایی خبری و اغمایی رسانه ای قرار گرفته است که ریزش ناگهانی اعضای آن، مهر تاییدی بر این مدعا است.

   با این توصیف پس از دورانی که طیف اصلاح طلبان رامسر خود را یکه تاز فضای رسانه ای شهرستان می دانست و به دلیل خود برتر بینی رسانه ای از حیث حاکمیت جناحی در حوزه رسانه، کوچکترین نقدی را از جریان رقیب بر نمی تابید، اکنون در حوزه ی خبری به جایگاهی منفعلانه رسیده است.

  جایگاهی که روزی سلایق مختلف جریان اصلاح طلبی را در حوزه ی رسانه ذیل یک محور نسبتاً واحد در بر می گرفت ولی اکنون در مداری قرار دارد که هر از چندگاهی خبری مبنی بر خروج بخشی از بدنه رسانه ای این جریان به بیرون مخابره می شود که بی شک از نقش لیدر سیاسی اصلاحات رامسر در این از هم گسیختگی نباید به سادگی عبور کرد.

  به واقع این پرسش های مهم در زمان کنونی بی پاسخ مانده است؛

  درخواست ها و اهداف رسانه ای و سیاسی این جریان در چه جهتی است که به جدایی و اختلاف بازوان فعال خبری و رسانه ای در طول این سالها می انجامد!؟

  و به راستی در پستوی سیاسی- رسانه ای اصلاحات رامسر چه می گذرد؟!