پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ , Wednesday 30 September 2020
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17978
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > اخبار شهرستان رامسر > پیشنهاد سردبیر > خبر برگزیده > گزارش و گفتگو > ویژه ها
 •   

  کارگاه نمایشنامه‌نویسی در رامسر برگزارشد

  رامین شیخ کاظمی، کارشناس نمایش، با همکاری دفتر انجمن هنرهای نمایشی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامسر اقدام به برگزاری یک دوره کارگاه ۳ روزه نمایشنامه نویسی نمود.

  به گزارش رامسرنوین، برای اولین بار در شهرستان رامسر با همت و تلاش رامین شیخ کاظمی کارشناس نمایش و همکاری دفتر انجمن هنرهای نمایشی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارگاه نمایشنامه نویسی ۳ روزه برگزار شد‌.

  جلسات این کارگاه در روزهای ۱۶ و ۲۳ آذرماه برپا شد و مقرر است که جلسه پایانی آن نیز روز پنجشنبه مورخ ۳۰ آذرماه در محل کانون شهید سلیمان نژاد رامسر تشکیل شود.

  استاد عبدالحی شماسی، نویسنده مطرح کشور و از اساتید برجسته و صاحب نام دانشگاه، در این کارگاه به آموزش مبانی نمایشنامه نویسی پرداختند.

  مدیر اجرایی کارگاه، در خصوص دلایل و نحوه برگزاری این کارگاه اظهار داشت: از آنجا که فقدان دوره های صحیح و اصولی آموزش در حوزه نویسندگی، اخص، نمایشنامه نویسی، همواره به عنوان معضل و چالشی بزرگ احساس می شد و از آنجا که این فقر آموزشی از سنوات ماضی تا به حال باعث شد بسیاری ایده های ناب و کم نظیر در اذهان علاقمندان نویسندگی همواره در حد ایده باقی مانده و قلمی نگردند، از مدت ها پیش بر آن شدم تا ضمن هماهنگی و کسب اجازه از استاد گرانقدرم جناب شماسی، زمینه حضور ایشان را به عنوان مدرس این فن در شهرستان رامسر فراهم آورم و امروز خدای بزرگ را شاکرم که این مهم عملی گردید و نسل جدید هنرجویان تئاتر رامسر از این فرصت بی نظیر نهایت استفاده را می برند.

  شیخ کاظمی تصریح کرد: بدون شک برگزاری کارگاه های آموزشی از این دست و استفاده از اساتید برجسته و مطرح کشوری می تواند کمک شایانی به تولید آثار نمایشی فاخر و ماندگار در رامسر نماید، به همین دلیل و با تکیه بر همین رویکرد انتظار می رود که انجمن نمایش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری خود را با اینجانب برای پیشبرد این هدف ادامه داده و اجرایی شدن طرح ها و پروژه هایی از این دست را حمایت نمایند.

  وی در ادامه افزود: این نوید را به هنرمندان رامسر می دهم، بر اساس صحبت های اولیه ای که با استاد شماسی داشتم با امید به خداوند و در صورت ادامه همکاری مسئولین محترم به زودی و در آینده ای نزدیک اقدام به برگزاری دوره پیشرفته کارگاه نمایشنامه نویسی در یک دوره ۱۰ روزه خواهم نمود.

  تصاویر: پدرام مهرزاد