پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ , Friday 16 November 2018
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17722
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۷
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  قیمت نفت کاهش یافت

  قیمت نفت برنت امروز ۱۱ سنت کاهش داشت و به ۶۲ دلار و ۹ سنت رسید.

   به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار آمریکا تقویت شده، قیمت نفت امروز با کاهش مواجه بود، هرچند که انتظار می رود کاهش تولید های اوپک و متحدانش تا سال آینده موجب تقویت بازار نفت شود.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۵ سنت کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۶ دلار و ۶۴ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز ۱۱ سنت کاهش داشت و به ۶۲ دلار و ۹ سنت رسید.

  تجار گفتند، افت جزئی قیمت نفت عمدتا ناشی از تقویت دلار بوده که ارزش آن در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی در ماه جاری ۰٫۸ درصد رشد داشته است.

  از دید بسیاری از ناظران رشد ارزش دلار ترمز رشد قیمت نفت را کشیده زیرا بالا رفتن ارزش دلار موجب گرانتر شدن نفت برای خریدارانی شده که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

  بانک آمریکا مریل لینچ در گزارش چشم انداز ۲۰۱۸ خود که این هفته منتشر شد اعلام کرد: «تقویت ارزش دلار آمریکا می تواند تاثیری منفی بر بازار کالاهای مختلف بگذارد.»

  اما در عین حال، توافق اوپک و متحدانش به ویژه روسیه برای کاهش تولید نفت موجب تقویت کلی بازار نفت شده است.

  قیمت نفت در بازه زمانی ژوئن تا اکتبر رشد قابل توجهی داشته و نفت برنت حدود ۴۰ درصد گرانتر شده است.

  بانک آمریکا مریل لینچ پیش بینی کرده که به دلیل بالا بودن تقاضای جهانی و کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا قیمت نفت برنت تا اواسط سال آینده میلادی به ۷۰ دلار خواهد رسید.

  اما عاملی که هدف اوپک برای رسیدن به توازن در بازار را تهدید می کند تولید نفت آمریکاست که از اواسط سال ۲۰۱۶ تاکنون بیش از ۱۵ درصد افزایش یافته و به ۹٫۷ میلیون بشکه در روز رسیده است.