پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ , Friday 18 June 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17439
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  علت افزایش قیمت سکه و دلار از زبان سیف

  رئیس کل بانک مرکزی علت افزایش اخیر نرخ سکه و دلار را تشریح کرد.

   به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران، درباره افزایش اخیر نرخ سکه و نرخ دلار، گفت: یکی از بحث‌های اساسی برای بانک مرکزی پایش آرامش بازار است که دو شاخص سکه و ارز برای بانک مرکزی مهم است و به سایر بخش‌ها علامت می‌دهد.

  وی افزود: عموماً در پایان سال میلادی فشاری بر بازار وجود دارد که موجب افزایش نرخ ارز می‌شود و با پایان سال میلادی کاهش می‌یابد و وضعیت فعلی هم از این قاعده تبعیت می‌کند.

  سیف با بیان اینکه شرایط استثئایی خاصی نداریم و علی‌رغم اتفاقاتی که سطح بین‌المللی پیش می‌آید، بازار ثبات و آرامش دارد، گفت: در رابطه با طلا، قیمت طلا تغییری نکرده اما بین قیمت طلا و سکه یک حبابی ایجاد شده بود و از طریق بانک کارگشایی و بانک ملی این کار انجام شده بود اما شرایط به سمت تخلیه حباب می‌رود. ذخایر طلای بانک مرکزی اجازه نمی‌دهد که بازار روند غیرمنطقی پیدا کند و در شرف تخلیه حباب هستیم و روند کاهشی تا تخلیه حباب ایجاد شده انجام می‌شود.

  رئیس کل بانک مرکزی درباره دستور معاون اول رئیس‌جمهور برای ارتباط مستقیم مسئولان و مردم، اظهار داشت: در حال تنظیم قراری هستیم تا ارتباط مستقیم با مردم داشته باشیم. بانک مرکزی کارهای مهمی در این مدت انجام داده و حجم کار بسیار بالا است. در بازار اکنون موسسه مالی غیرمجاز وجود ندارد و بخش نامه بانک مرکزی درباره نرخ سود موثر واقع شد.

  وی افزود: در بحث ادامه روند فعالیت‌های انجام شده از تجربیات حاصل‌شده باید استفاده کرد و از شکل‌گیری موسسات مالی غیرمجاز با همکاری نیروی انتظامی جلوگیری کنیم.