پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ , Tuesday 19 January 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17039
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده
 •   

  مسئول بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت رامسر خبر داد:

  همایش استانی و نمایشگاه تجهیزات پزشکی مرتبط با دیابت در رامسر برگزار می شود

  کارشناس مسئول بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان رامسر، حسن سکری از برگزاری همایش استانی دیابت در رامسر خبر داد.

  به گزارش رامسرنوین، حسن سکری در گفتگو با رامسرنوین اعلام کرد: همایش استانی دیابت صبح روز ۲۹ آبان، در اردوگاه هفت تیر رامسر برگزار می شود.

  وی در خصوص برگزاری این همایش بیان کرد: از ۲۰ تا ۲۵ آبان ماه تحت عنوان هفته ملی دیابت نام گذاری شده است و شعار هفته ملی دیابت “حق زنان برای داشتن آینده ای سالم ” است، زیرا دیابت به طور چشم گیری در زنان شیوع پیدا کرده است و این امر در استان مازندران هم صدق می کند و حتی چاقی در استان مازندران نسبت به استان های دیگر بیشتر شده است.

  مسئول بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامسر افزود: هر ساله در روز جهانی دیابت با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران همایش استانی دیابت در استان برگزار می شد و امسال با وجود آمادگی زیرساخت های مربوطه تصمیم گرفتیم این همایش را در شهرستان رامسر برگزار کنیم.

  وی تصریح کرد: انتظار می رود شهروندان، نهاد های مدنی و مردمی، مدیران و مسئولین همگی پای کار بیایند و به شعار هفته دیابت جامه عمل بپوشانند، تا دستیابی به این هدف میسر شود.

  وی ادامه گفت: این همایش نسبت به همایش های دیابت برگزار شده در سال های گذشته از سطح علمی بالاتری برخوردار است و اهداف بیشتر و بلند مدت بهتری نیز دارد.

  سکری از حضور مسئولین، مدیر شبکه بهداشت رامسر، شهردار، فرماندار و معاون دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این همایش خبر داد و اظهار کرد: همچنین در حاشیه این همایش، نمایشگاه آخرین یافته های تجهیزات پزشکی و درمان مرتبط با دیابت زیر نظر شرکت ها مختلف، برگزار می شود.

  وی در پایان علاوه بر همایش دیابت از برگزاری همزمان همایش پیاده روی که با هماهنگی روستاهای غرب استان قرار است اجرا شود، در همان تاریخ و مکان خبر داد و یادآور شد: تدارک سفره صبحانه تحت عنوان “ساعت دهی مقوی ” که پیام آموزش تهیه سفره صبحانه سالم بدون خطر ابتلا به دیابت را دارد هم از دیگر آیتم های اجرایی این همایش است.