پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ , Saturday 23 January 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16963
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آبان, ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  گاف احمقانه ترامپ در پیام تسلیت

  رئیس‌جمهور آمریکا در پیام تسلیت برای قربانیان حادثه تیراندازی روز گذشته در ایالت کالیفرنیا، مرتکب اشتباهی فاحش شد.

   به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، در پی حادثه تیراندازی اخیر در ایالت کالیفرنیا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به اشتباه به قربانیان حادثه تیراندازی تگزاس تسلیت گفت!

  روز سه‌شنبه و در پی تیراندازی یک مهاجم مسلح در چند منطقه از جمله یک دبستان در ایالت کالیفرنیا، ۴ نفر کشته و ۱۰ نفر مجروح شدند.
  ترامپ حوالی ساعت ۸:۳۰ بعدازظهر به وقت محلی در پیامی در صفحه کاربری توییتر خود نوشت: «برای مردم ساترلند اسپرینگز ایالت تگزاس دعا می‌کنم. پلیس فدرال و نیروهای پلیس در محل حادثه حضور دارند.»
  با این‌حال، به نظر می‌رسد این توییت رئیس جمهور آمریکا به یک تیراندازی در ایالت تگزاس که در روز ۶ نوامبر به وقوع پیوست و در پی آن ۲۶ نفر جان خود را از دست دادند، مربوط بوده است.
  مدیر رسانه‌ای بخش اروپایی دیده‌بان حقوق بشر در این‌باره گفت: «این اقدام حتی از ترامپ نیز بعید است. وی کشتار هفته گذشته را با تیراندازی امروز اشتباه گرفته است. این توهینی به قربانیان هر دو حادثه بوده است.»
  حتی پیرز مورگان، یکی از طرفداران مشهور ترامپ، نیز در این‌باره گفت: «آقای رئیس جمهور، حداقل درباره کشتارهای جمعی در آمریکا اطلاعات درستی کسب کنید! این حادثه هفته گذشته بود. حادثه جدید در کالیفرنیا اتفاق افتاده است.»
  با این‌حال، توییت اخیر ترامپ شباهت بسیاری با پیامی دارد که وی پس از حادثه تیراندازی در تگزاس منتشر کرده بود. برخی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی باور دارند ترامپ پس از کپی کردن متن تسلیت خود، فراموش کرده است نام شهر و ایالت را تغییر دهد.
  مقامات آمریکا معتقدند حادثه تیراندازی در کالیفرنیا در ابتدا «خشونت خانگی» بوده است. با این‌حال، انگیزه اصلی مهاجم از این تیراندازی مشخص نیست.
  یکی از مقامات پلیس شهر تهاما اعلام کرده است مهاجم این حمله قصد داشته است برای به قتل رساندن کودکان بیشتر وارد مدرسه ابتدایی شود.