پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ , Sunday 17 January 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16530
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  آنچه قبل از عمل پیوند مو باید انجام دهید

  برخی افراد به دلایل مختلف ممکن است اقدام به کاشت مو کنند که بیماران مبتلا به دیابت می‌توانند جزئی از این افراد باشند. ضعف و تنگی عروق و کاهش خونرسانی به بافت پوست و مو از مهم‌ترین مشکلات افراد دیابتی است ...

    به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، عمل پیوند موی طبیعی، جزء اعمال مینور یا کوچک و سرپایی حساب می‌شود. با توجه به اینکه شرایط این جراحی کاملا استریل است و خونرسانی در ناحیه پوست سر فوق‌العاده بالا است، احتمال بروز عفونت و مشکلات ناشی از جراحی در عمل پیوند مو تقریبا نادر است.به نقل از سلامانه البته مشروط به اینکه عمل پیوند مو، توسط تیم تخصصی و پزشک متخصص انجام و تمام حداقل‌های یک عمل جراحی استریل و صحیح رعایت شود.

   

  اگر می‌خواهید عمل پیوند مو انجام دهید بخوانید

   

  برخی افراد به دلایل مختلف ممکن است اقدام به کاشت مو کنند که بیماران مبتلا به دیابت می‌توانند جزئی از این افراد باشند. ضعف و تنگی عروق و کاهش خونرسانی به بافت پوست و مو از مهم‌ترین مشکلات افراد دیابتی است و در این افراد سیستم عصبی مختل می‌شود و فرد در برخی نواحی به‌خصوص پا دچار بی‌حسی می‌شود و به دلیل کاهش خونرسانی ترمیم جراحت‌ها سخت است. ضمن اینکه در بیماران احتمال بروز عفونت بیشتر است؛ بنابراین مهم‌ترین اقدام برای پیشگیری، کنترل درست دیابت است که باید به کمک دارو، ورزش و تغذیه سالم، قندخون را در حد طبیعی نگه داشت تا دچار مشکل خاصی نشد.

  با این حال، اگرچه در عمل‌های جراحی نیاز است که قندخون بیماران مبتلا به دیابت کنترل‌شده و در سطح مشخصی باشد و در مواردی اگر قندخون ۱۵۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر باشد، این میزان قند بالا محسوب می‌شود، ولی در کاشت مو این‌طور نیست و می‌توان با قندخون کمتر از ۱۵۰، اقدام به پیوند موی طبیعی کرد. البته لازم است که وضعیت سلامت بیمار علاوه بر قندخون، از نظر سلامت قلب و عروق، تنفس، عملکرد کلیه و… بررسی و ارزیابی شود. در صورتی که فرد دیابتی از سلامت عمومی نسبی برخوردار و در روز عمل جراحی، قندخون پایین‌تر از ۱۵۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر باشد، می‌توان پیوند مو را که کاملا بی‌خطر و سرپایی است، انجام داد.

  برچسب ها : , ,