پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ , Sunday 17 January 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16376
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  کلاهبرداری عظیم آمریکا

  نماینده کلیمیان ایران در مجلس گفت: ما نباید این را فراموش کنیم که جایگزینی دلار در مبادلات بین‌المللی به جای طلا با کلاهبرداری عظیم آمریکا از تمامی کشورهای دیگر دنیا صورت گرفت و بی‌ثبات ماندن دلار باعث شد یک غارت جهانی به نفع ذخایر طلای آمریکا صورت پذیرد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، حذف دلار از مبادلات تجاری و رفتارهایی از این دست برای پایان دادن به دوران تک قطبی کاری است که باید انجام شود.

  نماینده کلیمیان ایران در مجلس گفت: ما نباید این را فراموش کنیم که جایگزینی دلار در مبادلات بین‌المللی به جای طلا با کلاهبرداری عظیم آمریکا از تمامی کشورهای دیگر دنیا صورت گرفت و بی‌ثبات ماندن دلار باعث شد یک غارت جهانی به نفع ذخایر طلای آمریکا صورت پذیرد.

  سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر حذف دلار از مبادلات تجاری در دیدار رؤسای جمهور روسیه و آذربایجان گفت: حذف دلار از مبادلات تجاری و رفتارهایی از این دست برای پایان دادن به دوران تک قطبی کاری است که باید انجام شود.

  وی افزود: ما نباید این را فراموش کنیم که جایگزینی دلار در مبادلات بین‌المللی به جای طلا با کلاهبرداری عظیم آمریکا از تمامی کشورهای دیگر دنیا صورت گرفت.

  نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: زمانی که بانک مرکزی آمریکا ثبات نرخ دلار را در برابر طلا در دنیا اعلام کرد و مدت کوتاهی به آن وفادار ماند باعث شد تا همه کشورهای دنیا از دلار به عنوان ارز جاری در مبادلات بین‌المللی استفاده کنند اما بعد این ثبات پابرجا نماند و در نتیجه بسیاری از کشورها از این امر متضرر شدند و در واقع یک غارت جهانی به نفع ذخایر طلای آمریکا صورت گرفت و مردم با این وضع در مبادلات بین‌المللی چندین برابر نرخ دلار برای مدتی برای دلار ارزش قائل شدند.

  مره‌صدق خاطرنشان کرد: با این رویه و رفتار غیرقابل پیش‌بینی و غیر قابل اعتماد آمریکا و دولتمردان و سیاست‌مداران این کشور طبیعی است که کشورهای دنیا نباید به دلار به عنوان یک ارز با ثبات اعتماد کنند چرا که دولت آمریکا و سیاست‌های آمریکا دارای ثبات نیست.

  وی افزود: وقتی تغییر رئیس جمهور در آمریکا تا به این حد در رفتار این کشور در منطقه تغییر ایجاد کند طبیعی است که هیچ بازرگان عاقلی نباید به اقتصاد آمریکا اعتماد کند.

  نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهارداشت: اعتماد به آمریکا و اقتصاد آمریکایی جز ضرر چیزی برای ما ندارد و ما نباید اجازه دهیم که آمریکا به بازارهای ما نیز بیاید به نحوی که برخی از خانواده‌های ایرانی برای تست ارزش پولشان آن را به دلار تبدیل کنند و نگه دارند چرا که این رفتار هم می‌تواند به اقتصاد ملی ما ضربه بزند و هم طبیعتاً وقتی که ارز یک کشور بیگانه به عنوان یک ارز قابل قبول در کشور دیگری مورد قبول واقع شود تبعات فرهنگی‌اش را نیز به دنبال خود خواهد داشت. رواج ارز آمریکایی در یک کشور مطمئناً فرهنگ آمریکایی را نیز به دنبال خود خواهد آورد.

  برچسب ها :