پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ , Thursday 21 January 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16362
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  راهکار برای اینکه سفر کم استرسی داشته باشید

  برخی مسافران معمولاً به خاطر کارت اعتباری که دارند به سالن استراحت فرودگاه دسترسی دارند. اگر شما هنوز چنین کارتی را در اختیار ندارید بهتر است که سریعا آن‌را تهیه کنید؛ زیرا ارزش پرداخت هزینه اضافی را دارد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، سفر‌های هوایی همواره برای من تجربه ناخوشایندی داشته‌اند. به نقل از کافه گردش من مدت‌ها قبل از خبر اخیر شرکت هواپیمایی یونایتد که در آن، یک مسافر را با خشونت و زور از هواپیما پیاده کردند به این نتیجه رسیدم. بااینکه دید منفی نسبت به سفر هوایی دارم، اما پس از سال‌ها کسب تجربه توانسته‌ام روش‌هایی پیدا کنم که سفر هوایی قابل‌تحملی داشته باشم. من حتی برخی از این روش‌ها را در سفر‌های اخیرم به اروپا و یوتا نیز استفاده کردم. در این مطلب قصد دارم تا ۶ روش از بهترین روش‌هایم را معرفی کنم.

  ۶ راه برای اینکه سفر کم استرسی داشته باشید.

  یک روز کامل را برای رسیدن به مقصد اختصاص دهید.

  سفر‌های هوایی امروزه بسیار سریع‌تر از گذشته هستند به‌طوری‌که می‌توانیم بدون هیچ اثر زیان‌باری و به سرعت از نقطه یک به نقطه دو سفر کنیم. اما اینکه برای رسیدن به مقصد صرفاً دو ساعت در هواپیما صرف کنید، همه واقعیت سفر نیست. ممکن است در راه رسیدن به فرودگاه در ترافیک گیر کنید و یا اینکه زمان تهیه کارت پرواز و انجام بازرسی‌ها بیش‌ازحد طول بکشد و از سفر باز بمانید.

  به موارد گفته‌شده استرس سفر در یک هواپیمای کهنه با صندلی‌های آزار‌دهنده را نیز اضافه کنید. من در این مواقع سعی می‌کنم کل روزم را به طی کردن مسیر سفر اختصاص دهم. حتی اگر زمان پرواز تنها ۲ ساعت نیز باشد، بازهم من یک روز کامل را برای رسیدن به مقصد اختصاص می‌دهم و معمولا هر کار دیگری غیر از قرار‌های کاری را کنسل می‌کنم. حتما پیش از شروع سفر چند ساعت زودتر به فرودگاه می‌روم و مشغول غذا خوردن، نوشیدن و روزنامه خواندن می‌شوم.

  استفاده از این روش بسیار بهتر از این است که باعجله از این سر فرودگاه به آن سر بدوم. البته در سفر‌های خانوادگی نمی‌توانم نظرم را به بقیه تحمیل کنم و در سفر‌هایی که به‌تن‌هایی می‌روم این روش را انجام می‌دهم.

  از سالن استراحت استفاده کنید.

  برخی مسافران معمولاً به خاطر کارت اعتباری که دارند به سالن استراحت فرودگاه دسترسی دارند. اگر شما هنوز چنین کارتی را در اختیار ندارید بهتر است که سریعا آن‌را تهیه کنید؛ زیرا ارزش پرداخت هزینه اضافی را دارد. من همیشه از این سالن استفاده می‌کنم. هزینه خرید این کارت اعتباری معمولاً چیزی حدود ۵۰ دلار است. این‌کار بسیار آرامش‌بخش‌تر از این است که چند ساعت در سالن انتظار فرودگاه بنشینید.

  یک شب را در هتل نزدیک فرودگاه بمانید.

  یک شب ماندن در هتل هزینه زیادی روی دوش شما نمی‌گذارد. من در سفر اخیرم در لیسبون تصمیم گرفتم تا شب قبل را در هتلی نزدیک فرودگاه بخوابم. شما با این کار استرس کم‌تری پیدا می‌کنید و به‌موقع به پروازتان خواهید رسید. برای سفر‌هایی که نصف شب یا صبح بسیار زود هستند این کار بسیار مناسب است. از خواب برمی‌خیزید، صبحانه را در هتل می‌خورید و به فرودگاهی می‌روید که تنها چند خیابان از شما دورتر است.

  اگر هتل، داخلِ خود فرودگاه باشد از همه گزینه‌ها بهتر است. من در سفرم در پاریس و لیسبون این‌کار را انجام دادم و در نتیجه سروقت و با خیال آسوده به پروازم رسیدم.

  با صندلی مسافرین حرفه‌ای سفر نکنید.

  اگر تعداد سفر‌های هوایی شما زیاد نیست، بهتر است تا کمی بیش‌تر پول خرج کرده و در عوض با شرایط آسوده‌تری سفر کنید. اگر می‌توانید حتما با پرواز‌های فرست کلاس سفر خود را انجام دهید. در نظر داشته باشید، اگر شما به‌طورمعمول با استفاده از هواپیما سفر می‌کنید، می‌توانید از کارت‌های مخصوص برای افرادی که مکرراً پرواز می‌کنند، بهره ببرید. در این‌صورت وضعیت شما به مسافر حرفه‌ای ارتقا پیدا می‌کند. البته در غیر این‌صورت با پرداخت هزینه اضافی می‌توانید یک مسافر حرفه‌ای باشید.

  من اخیراً از این قانون آگاه شدم و به‌این‌ترتیب توانستم از صندلی‌های مسافرین حرفه‌ای در سفر‌های شبانه‌ام استفاده کنم. مشکل اصلی این بود که من تا کنون با خوابیدن در هواپیما مشکلی داشتم، اما در این صندلی‌ها به مشکل برخوردم و پیشنهاد می‌کنم که از صندلی مسافرین حرفه‌ای استفاده کنید.

  ساعاتی را در هواپیما بخوابید.

  این روش برای کسانی که می‌توانند در هواپیما بخوابند بسیار مناسب است. من این‌کار را چندین بار انجام داده‌ام. در حقیقت کاری که انجام دادم این بود که زمان سفرم را طوری تنظیم کردم تا هنگامی که خسته هستم و احتیاج به خواب دارم وارد هواپیما شوم. به‌این‌ترتیب کل سفرم داخل هواپیما را خواب بودم. برای استفاده از این روش شما باید در هنگام رزرو پرواز‌های شبانه را انتخاب کنید.

  کتاب بخوانید.

  سرگرمی‌های موجود در داخل هواپیما بسیار مناسب هستند. زمانی که من نوجوان بودم در هواپیما صرفاً به پخش یک فیلم اکتفا می‌شد؛ اما امروزه دامنه وسیع‌تری از سرگرمی‌ها برای مسافرین وجود دارد. من از سفرهایم برای دیدن فیلم‌هایی که فرصت دیدنشان را ندارم استفاده می‌کنم.

  اما برخی مواقع این سرگرمی‌های تصویری مثل تماشای فیلم می‌تواند آزاردهنده باشد و استرس شما را بیش‌تر کند؛ بنابراین من همیشه همراه خودم یک کتاب نیز می‌برم تا سرگرم خواندن آن شوم. به‌این‌ترتیب آرامش بیش‌تری پیدا می‌کنم. در سفر اخیرم یک کتاب بردم و بین چرت‌هایی که می‌زدم آن را ورق زدم و مشغول مطالعه شدم به همین خاطر به شما نیز پیشنهاد می‌کنم تا آن‌را تجربه کنید.