پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ , Thursday 21 January 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16280
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آبان, ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  تیراندازی خونبار در یک کلیسا در تگزاس

  رسانه‌های آمریکایی از تیراندازی در کلیسایی در «سن آنتونیو» تگزاس خبر داده‌اند. گفته می‌شود دستکم ۱۶ نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از  بلاغ، تیراندازی خونبار در یکی از کلیساهای تگزاس به مجروح شدن چندین تن انجامید؛ آمار تلفات هنوز نهایی نیست.

  رسانه‌های آمریکایی از تیراندازی در کلیسایی در «سن آنتونیو» تگزاس خبر داده‌اند. گفته می‌شود دستکم ۱۶ نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اند.

  مردم در حال برگزاری مراسم دعاخوانی روز یکشنبه بوده‌اند که فرد مسلح به آنها حمله کرده است. خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید که چندین نفر هم کشته شده‌اند.

  آمار هنوز نهایی نشده است. فرد مهاجم البته در تیراندازی متقابل با نیروهای پلیس، کشته شده است.

  قانون اساسی آمریکا، حق نگهداری و حمل سلاح را به مردم این کشور داده است؛ در قانون اساسی آمریکا آمده که «داشتن یک نیروی منظم شبه نظامی مردمی برای امنیت یک کشور آزاد ضروری است و حق مردم برای حمل و نگهداری اسلحه، نباید نقض شود.»

  دست کم ۳۰ درصد از مردم آمریکا مسلح هستند؛ اگرچه تنها ۴٫۴ درصد از جمعیت مردمان زمین در آمریکا زندگی می‌کند، اما حدود نیمی از همه اسلحه‌های غیرنظامی جهان در آمریکا نگهداری می‌شود.

  هر چند بسیاری از سیاسیون و مردم آمریکا مخالف آزاد ماندن حمل سلاح و حامی پایان یافتن حملات خونین در کوچه و خیابان هستند، اما «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا حامی سرسخت حفظ حق نگهدرای سلاح برای آمریکایی‌هاست.

  فقط در سال ۲۰۰۹، حدود ۳۱۰ میلیون قبضه سلاح گرم در آمریکا خرید و فروش شد. آمار سال ۲۰۱۴ مراجع درمانی آمریکا نشان می‌دهد که تیراندازی با سلاح گرم، یازدهمین عامل مرگ و میر در آمریکاست که در آن سال ۳۳ هزار و ۵۴۹ نفر را به کام مرگ کشاند.