پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ , Sunday 17 January 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16243
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ابراهیمی خبر داد

  پذیرش بدون کنکور دانشجویان غیرایرانی/تحصیل ۹ هزار دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه آزاد

  مدیرکل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد جهش خوبی در پذیرش دانشجوی غیرایرانی دارد، گفت: حدود ۹ هزار دانشجوی غیرایرانی در واحدهای داخل و برون مرزی دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسین ابراهیمی مدیرکل امور بین­ الملل دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جذب دانشجوی غیرایرانی فرایندی است که دانشگاه‌ها با تعامل و ارتباط مستقیم با سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در حوزه امور کنسولی، ویزا و اقامت دانشجویان غیرایرانی انجام می‌دهند.

  وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در جذب دانشجوی غیرایرانی پیشرو است، گفت: بدین منظور سامانه پذیرش بدون کنکور دانشجویان غیرایرانی به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی به نشانی fstudent.iau.ir راه اندازی شد که دیگر نیازی به حضور فیزیکی دانشجو در واحدهای دانشگاهی یا سازمان مرکزی برای ثبت نام نیست. تاکنون ۲۳۵۲ نفر از آذرماه سال ۹۴ در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.

  ابراهیمی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی جهش خوبی در پذیرش دانشجو غیرایرانی دارد، گفت: نزدیک به ۹ هزار دانشجوی غیر ایرانی در واحدهای داخل و برون مرزی دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند.

  وی با تأکید بر اینکه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی متولی اصلی پذیرش دانشجو است، گفت: هدف این دانشگاه در امور بین الملل جذب حداقل ۵۰ هزار دانشجوی غیرایرانی تا سال ۱۴۰۴ است.

  مدیرکل امور بین­ الملل دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای سه واحد برون مرزی امارات، افغانستان و لبنان است که در مجموع بیش از سه هزار دانشجو در این واحدها مشغول به تحصیلند.

  ابراهیمی درخصوص فعالیت واحد آکسفورد اظهار داشت: طرح بازتوسعه واحد آکسفورد در دست اقدام است.

  وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۹ واحد بین المللی بندرانزلی، گلبهار، کیش، قشم، خلیج فارس، آیت­الله آملی، چابهار، ماکو و جلفاست. این واحدهای بین المللی در مناطق آزاد تجاری قرار دارند.

  مدیرکل امور بین­ الملل دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ساختار واحدهای بین المللی اصلاح شده است و هر کدام از این واحدها زیرمجموعه یک واحد جامع برای تأمین هیأت علمی و امکانات آموزشی هستند. به عنوان مثال واحد کیش با واحد تهران جنوب، واحد قشم با واحد علوم و تحقیقات و چابهار با واحد زاهدان در زمینه های مختلف آموزشی و پژوهشی همکاری و تعامل دارند.

  ابراهیمی افزود: این تغییر ساختار باعث افزایش دانشجو در واحدهای کمتر برخوردار شده است. به عنوان مثال علیرغم کاهش دانشجو در برخی از واحدها، در واحد چابهار با پذیرش ۱۱۰۰ دانشجو بیشترین ظرفیت پذیرش دانشجو در چند سال اخیر را شاهد بودیم.

  وی از برگزاری نشست تبیین مبانی جذب و معرفی سامانه امور کنسولی دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (saorg.ir) در واحد مشهد خبر داد و گفت: این نشست ابتدا در واحد مشهد به دلیل برخورداری از جمعیت نسبتاً خوبی که از اتباع افغان دارد، برگزار شد.

  مدیرکل امور بین­ الملل دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: نشست سراسری تبیین مبانی جذب دانشجویان غیرایرانی و معرفی سامانه مذکور با حضور نمایندگان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و نمایندگان اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آذرماه برگزار خواهد شد.

  ابراهیمی گفت: همکاری و تعامل خوبی بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ویژه حوزه بین الملل وزارت علوم و دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و همچنین مدیران و مسئولان امور دانش آموختگان وزارت علوم برقرار است و این تعامل کمک خواهد کرد که توسعه بین المللی و جذب دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از گذشته صورت گیرد.

  انتهای پیام/