پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ , Sunday 24 January 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16076
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  فرانسه: از موضع ایران در قبال برنامه موشکی‌اش نگرانیم

  سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در پاسخ به این سوال که راهبرد فرانسه در قبال برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران چیست، بار دیگر موضعی مشابه ماکرون اتخاذ کرد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه بار دیگر از برنامه موشکی و فعالیت‌ های منطقه‌ای ایران ابراز نگرانی کرد و گفت وزیر خارجه فرانسه در سفر به تهران در مورد این مسائل گفتگو می کند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در پاسخ به این سوال که راهبرد فرانسه در قبال برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران چیست، بار دیگر موضعی مشابه ماکرون اتخاذ کرد.

  وی گفت: در مورد ایران سه موضوع وجود دارد: مسئله هسته‌ای که در چارچوب برجام به آن رسیدگی شد. این توافقی مستحکم و موثر در زمینه عدم اشاعه است. این توافق باید حفظ شود.

  سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در مورد موضوع دوم، گفت سیاست موشک بالستیک ایران که با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل همخوان نیست. رئیس‌جمهور این مسئله را با همتایان خود و آقای روحانی، رئیس‌جمهور ایران، در میان گذاشته است. ما در این زمینه با شرکای اروپایی و اعضای شورای امنیت همکاری نزدیکی داریم. ما از بیانیه‌های اخیر مقامات ایرانی در مورد این موضوع نگران هستیم.

  وی در مورد مسئله سوم هم گفت: سیاست منطقه‌ای ایران و تقاضای ما برای اینکه این کشور کمکی مثبت به حل بحران‌های خاورمیانه انجام دهد. این موضوعی است که ما به صراحت و با جزئیات آن را با طرف‌های ایرانی خود مورد بحث قرار می‌دهیم. این موضوع همچنین جزو مسائلی است که همکاری نزدیکی در مورد آن با متحدان اروپایی خود و اعضای شورای امنیت داریم.

  وی گفت سفر پیش روی «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه به تهران، «فرصتی برای بحث در مورد این موضوعات» فراهم خواهد کرد.