پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ , Sunday 24 January 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16066
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۸
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  نگرانی از کاهش ۲ میلیارد متر مکعبی آب سدها

  سرپرست وزارت نیرو با اشاره به اینکه پیش بینی بارش های ماه های پاییز و زمستان مانند سال گذشته است، گفت: در حال حاضر ذخیره آبی سدهای کشور ۲ میلیارد متر مکعب کمتر از سال گذشته است.

   به گزارش  رامسرنوین به نقل از بلاغ، سرپرست وزارت نیرو با اشاره به اینکه پیش بینی بارش های ماه های پاییز و زمستان مانند سال گذشته است، گفت: در حال حاضر ذخیره آبی سدهای کشور ۲ میلیارد متر مکعب کمتر از سال گذشته است.

  ستار محمودی سرپرست وزارت نیرو پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره وضعیت ذخیره آبی کشور اظهارداشت: در حال حاضر شرایط ذخایر آبی کشور خوب است، اما مهم این است که ببینیم در ادامه فصل پاییز و زمستان میزان بارندگی تا چه اندازه خواهد بود.

  سرپرست وزارت نیرو افزود: سازمان هواشناسی پیش بینی‌هایی کرده که بر اساس این پیش بینی‌ها میزان بارش در ماه‌های پیش رو مانند مدت مشابه سال قبل خواهد بود.

  محمودی با بیان اینکه در حال حاضر دو میلیارد مترمعکب میزان ذخایر آبی سد‌ها از سال گذشته کمتر است، گفت: ظرفیت سد‌ها کمتر از سال قبل است، اما در مجموع ما کمبود آب مواجه نیستیم.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر بیشترین مصرف آب کشور از ذخایر زیرزمینی است یا نه، تصریح کرد: ۶۳ درصد از مصرف آب کشور از منابع زیرزمینی صورت می‌گیرد.

  محمودی بیان کرد: در حال حاضر که به دلیل سرمای هوا میزان مصرف آبی کشور کاهش پیدا کرده، ما باید وارد فاز تعمیر و نگهداری تاسیسات آب و برق شویم تا برای آغاز فصل پرمصرف یعنی اوایل فصل بهار آماده شویم.

  سرپرست وزارت نیرو درباره اینکه تصمیمی برای انتخاب وزیر این وزارتخانه صورت گرفته است یا خیر، بیان داشت: با آقای اردکانیان صحبت‌هایی شده که باید منتظر نتیجه آن بمانیم.