پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ , Monday 25 January 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15940
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  مردان بعد از پدر شدن چه تغییراتی می‌کنند؟

  بین خانم‌ها و آقایان یک تفاوت بزرگی وجود دارد. اغلب مرد‌ها از وضعیت موجودشان راضی هستند و از اینکه شرایط بدون تغییر باشد خوشحال شده و احساس راحتی می‌کنند. مرد‌ها با نوسانات و تغییرات زندگی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند و ترجیح می‌دهند بدون کوچکترین تغییری زندگی شان را ادامه دهند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، خانم‌ها بعدازاینکه دارای فرزند می‌شوند تغییراتی در آن‌ها انجام می‌شود. گاهی اوقات، خانم‌ها درمقایسه با قبل از بچه دار شدنشان قابل تشخیص نیستند. اما تعجب آور است که مردان هم بعد از بچه دار شدن دارای تغییراتی می‌شوند. به نقل از خانواده سبز، خانواده، تولد فرزند، زندگی زناشویی، فرزند، اعتماد به نفس، بچه دار شدن، ازدواج وخانواده، روانشناسی زن و مرد به نظر می‌رسد که اکثر مرد‌ها نیازمند این هستند که همیشه در زندگی زناشویی اولین و بهترین باشند. برای آن‌ها مهم نیست اگر پوشک بچه خیس شده باشد، یا اگر بچه گرسنه باشد. اغلب آقایان قادر نیستند ۹ ماه تحمل مادر برای بارداری و به دنیا آمدن بچه را درک کنند و اغلب با این مسائل بیگانه هستند. از نظر آن‌ها وقتی همسرشان بچه دار می‌شود باید ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته را بی وقفه برای فرزندشان وقت بگذرانند.

  مردان بعد از تولد فرزندشان چه تغییراتی می‌کنند؟

  مطمئنا داشتن بچه یک نعمت شگفت انگیزی است که خداوند عطا فرموده است، اما اگر خانم‌ها نتوانند تغییراتی درخودشان اعمال کنند و برای کارهایشان برنامه ریزی کنند نمی‌توانند از لذت‌های زندگی برخوردار شوند.

  برای اکثر آقایان، تغییر موقعیت زیاد جدی نیست. شاید علت این قضیه آن باشد که آن‌ها مدت طولانی برای والدین شدن انتظار نکشیده اند. شاید هم به علت گذشت زمان و بالا رفتن سن شان باشد. شاید هم به این دلیل باشد که آن‌ها نمی‌دانند نقششان به عنوان یک پدر چیست؟ درهرصورت، یک هفته بعد از اینکه فرزند خانواده به دنیا آمد، مرد‌ها هنوز انتظار دارند که زندگی جنسی‌شان به روال گذشته برگردد، و یا با دوستانشان به پیک نیک بروند.

  چگونگی تغییرات مرد‌ها بعد از به دنیا آمدن فرزندشان نیازمند کار‌های زیادی است که همسرانشان باید انجام دهند. بسیاری از خانم‌ها بعد از بچه دار شدن از همسرشان برای مراقبت از فرزند کمک نمی‌گیرند.

  خانم‌های دیگری هم هستند که از اینکه خودشان فرزندشان را نگه می‌دارند و مراقبش هستند راضی اند و دوست دارند فقط و فقط خودشان از بچه مراقبت کنند، اما بعد از گذشت چند سال دیگر همسرشان هم مانند یک بچه می‌شود، لباسش را بعد از درآوردن روی زمین می‌اندازد، و بعد از اینکه غذا می‌خورد بشقاب غذایش را روی میز رها می‌کند که این موضوع خشم همسرشان را برمی انگیزد و یکی از دلایلی است که همسرشان در موقع مراقبت از فرزندشان او را به حال خودش رها کرده بوده.

  مشکل این است که هر دوی طرفین (خانم و آقا) از نقش خودشان آگاهی ندارند و به اشتباه کار دیگری انجام می‌دهند.

  البته مرد‌های متفاوتی هم وجود دارند. تغییر رفتار مردان بعد از به دنیا آمدن فرزندشان تغییری است که بیشتر خانم‌ها با آن درگیر هستند. این مرد‌ها زمانی که متوجه می‌شوند همسرشان باردار است خوشحالی می‌کنند. با افتخار و با غرور اتاق بچه شان را می‌چینند.

  وقتی از سرکار به خانه برمی گردند، با دادن خوراکی‌های مغذی همسرشان را تقویت می‌کنند. هدیه‌ای باورنکردنی به عنوان قدردانی از همسرشان به او می‌دهند. حتی ممکن است نیمه شب از خواب بیدار شوند و خوراکی‌های مقوی به همسرشان بدهند.

  همچنین زمانی که دارای چند فرزند می‌شوند در کنترل و اداره کردن آن‌ها به همسرشان کمک می‌کنند. اما همسران این مرد‌ها از اینکه آن‌ها دارای توانایی‌های مادرانه هستند نگرانند، اما نمی‌دانند که چه نعمت نصیبشان شده است.

  درواقع، بین خانم‌ها و آقایان یک تفاوت بزرگی وجود دارد. اغلب مرد‌ها از وضعیت موجودشان راضی هستند و از اینکه شرایط بدون تغییر باشد خوشحال شده و احساس راحتی می‌کنند. مرد‌ها با نوسانات و تغییرات زندگی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند و ترجیح می‌دهند بدون کوچکترین تغییری زندگی شان را ادامه دهند.

  مرد‌ها از استاندارد‌ها غفلت می‌کنند و کمتر احساسات دیگران را درک می‌کنند. اما زن‌ها در مقایسه با مرد‌ها دائما سعی می‌کنند کاری که از آن‌ها انتظار می‌رود را انجام دهند، درحالی که مردها، همسران، و پدران فقط قادرند که زندگی کنند.

  اینکه بعد از تولد فرزندان مرد‌ها چه تغییری می‌کنند یا چه تغییری نمی‌کنند یکی از دلایل آن است که پدران در زندگی فرزندانشان از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. همسران و پدران به فرزندانشان قدرت اعتماد به نفس می‌دهند، اما مادر‌ها و همسران یک عمر زندگی را برای رساندن فرزندان به آن تلاش می‌کنند.