پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ , Sunday 18 April 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15798
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  چرا بعضی از کودکان از عینک زدن فراری هستند؟

  به او بگویید با عینک بسیار زیباتر است. با اینکه ممکن است شانه بالا بیاندازد و بگوید تنها شما هستید که این حرف را می‌زنید، اما او همچنان دوست دارد از زبان شما جملات مثبت بشنود.

  به گزارش  رامسرنوین به نقل از بلاغ، در واقع یکی از مشکلات رایج بینایی در بین کودکان به ویژه در سنین مدرسه نزدیک‌بینی است که با تشخیص پزشک قابل درمان است و معمولا این کودکان باید از عینک استفاده کنند،به نقل از بیتوته اما آیا فرزندتان به همین آسانی از عینک استقبال می‌کند یا از آن دسته کودکانی است که نیاز به عینک دارد، ولی به دلایل مختلفی از زدن عینک سرباز می‌زند؟

   

  چرا بعضی از کودکان از زدن عینک سرباز می‌زند؟

   

  فرزند شما از اینکه مورد تمسخر قرار گیرد، می‌ترسد

  در یک آزمایش اخیر چشم پزشکی متوجه می‌شوید که فرزند شما دچار نزدیک‌بینی است و تنها با استفاده از عینک طبی این مشکل برطرف می‌شود. اما فرزندتان از عینک زدن خود داری می‌کند. چرا؟ یکی از دلایل معمول آن مسخره شدن توسط گروه همسالان است. اما باید بدانید استفاده نکردن از عینک و ضعف در بینایی مسائل مهم تری در یادگیری او ایجاد خواهد کرد.

  اعتماد به نفس او را افزایش دهید

  به او بگویید با عینک بسیار زیباتر است. با اینکه ممکن است شانه بالا بیاندازد و بگوید تنها شما هستید که این حرف را می‌زنید، اما او همچنان دوست دارد از زبان شما جملات مثبت بشنود.

  می‌توانید برایش مثال‌هایی از بازیگران، آهنگسازان و افراد موفق و مشهوری که از عینک استفاده می‌کنند بزنید و همچنین به او بگویید او تنها کسی نیست که عینک خواهد داشت. همچنین به او بگویید که بقیه همکلاسی‌هایش ممکن است چنین مشکلی را به زودی بفهمند و آن‌ها نیز از عینک استفاده کنند.

  بر فواید عینک تاکید کنید

  به او تاکید کنید که با استفاده از عینک کارایی او در مدرسه بالاتر می‌رود. برای او درباره نزدیک بینی توضیح دهید و اینکه عینک چطور می‌تواند به شفاف‌تر دیدن او در کلاس کمک کند. در این سن او به اندازه‌ای بزرگ است که بفهمد عینک برای او زندگی را آسان‌تر و بهتر می‌کند. به او نگهداری تمیز و مناسب از عینک را یاد دهید و برایش یک جا عینکی زیبا و جذاب بخرید.

  معلم را در جریان بگذارید

  اگر فرزندتان با وجود تمامی توضیحات، تشویق و حمایت شما همچنان بابت عینک زدن شکایت دارد با معلم او صحبت کنید. ممکن است او نسبت به مسخره کردن فرزند شما در کلاس بی‌خبر باشد. پس او را آگاه کنید. صحبت و تذکر معلم به برخی از بچه‌ها تاثیر مثبت و فوری داشته و به تمسخر فرزندتان پایان خواهد داد.

  به او اجازه انتخاب دهید

  خوشبختانه، صد‌ها مدل فریم عینک مختلف برای بچه‌ها وجود دارد. همانطور که بودجه خود را در نظر می‌گیرید به او اجازه دهید تا عینکش را خودش انتخاب کند، مدلی که با آن راحت‌تر است و به او بیشتر می‌آید. هر چقدر فرزندتان در پروسه انتخاب عینک درگیرتر باشد علاقه او به استفاده از آن بیشتر می‌شود. سعی کنید تا از عینک به عنوان یک مد و زیبایی استفاده کند نه چیزی که زیبایی ظاهر او را کم می‌کند.