پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ , Monday 1 March 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15773
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۸
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ۱۰ اصل نظافت سریع خانه

  یکی دیگر از وسایلی که شستشوی آن‌ها شاید به طور ماهانه و یا چندماه یکبار نیاز خواهد شد پرده است. شما می‌توانید پرده‌های منزل خود را هر چند ماه یکبار شستشو دهید. میزان نسبت آن‌ها نیز به محل زندگی شما و گرد و غبار آن محدوده بستگی دارد.

  به گزارش  رامسرنوین به نقل از بلاغ، بسیاری از ما برای شستشوی هفتگی وسایل منزل خود برنامه مرتبی نداریم؛ به نقل از بیتوته درواقع شاید بهتر باشد بگوییم که غالبا به طور منظم به شستشوی وسایل منزل خود نمی‌پردازیم.

  اصول و نحوه تمیز کردن خانه

  همه ما می‌دانیم که میزان آلودگی و میکروب زیادی در سرویس بهداشتی وجود دارد. در این راستا پیشنهادی که برای شما داریم این است که نظافت و شستشوی هفتگی سرویس بهداشتی خود را فراموش نکنید! بهتر است هفته‌ای یک بار حوله، آینه و … را تمیز کرده و ضدعفونی نمایید.

  شاید بهتر باشد که حواس شما را به این موضوع نیز منعطف کنیم که در طی تمیز کردن وسایل سرویس بهداشتی، از سطوح آن غافل نشوید! قطعا بر روی سطوحی که در سرویس بهداشتی وجود دارند مثل سطح روشویی و یا کابینت میزان آلودگی و لک زیادی وجود دارد. در این رابطه نیز لازم است دقت بسیاری داشته باشید و از شستشوی هفتگی این قسمت‌ها غافل نشوید.

  اگر تعداد افراد خانواده شما زیاد است و در خانواده پرجمعیتی زندگی می‌کنید قطعا نیاز به جارو کردن فرش منزل را به خوبی احساس کرده اید. در اینجا ما نیز توصیه‌ای برایتان داریم. فرش هر خانه‌ای نیاز دارد که هفته‌ای یک بار جارو شده و دکوراسیون منزل شما را تمیز و مرتب‌تر از هر زمان دیگری نشان دهد. فراموش نکنید که در صورت لزوم می‌توانید از مواد شوینده مناسب برای شستشوی فرش نیز استفاده نمایید.

  همه ما مقدار بسیار زیادی از عمرمان را در اتاق خواب خود و در خواب به سر می‌بریم. زمانی که بر روی تخت خواب دکوراسیون اتاق خواب خود قرار می‌گیرید باید حواستان به تمیز ملحفه و کالای خواب خودتان باشد، چرا که در طی یک هفته عرق و چربی بدن شما به تخت خواب و ملحفه شما برخورد کرده و جذب آن می‌شود؛ به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم هفته‌ای یکبار ملحفه و روبالشتی و یا سایر کالای خواب خودتان را شستشو دهید.

  ممکن است با خود فکر کنید که یخچال و یا ماکروویو شما کثیف نیست، اما تحقیقات ثابت کرده است که میزان آلودگی موجود در ماکروویو و یخچال تقریبا قابل ملاحظه است شاید حتی بتوان اندازه قابل ملاحظه آن‌ها را در اثر انگشت‌هایی که بر روی سطح آن‌ها قرار دارد مشاهده کرد؛ بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که تا قبل از اینکه فاصله شستشو بیشتر شود و یا آلودگی این فضا‌ها افزایش یابد هفته‌ای یک بار آن‌ها را تمیز کنید.

  فضای دیگری که لازم است هر هفته تمیز شود زمین دکوراسیون آشپزخانه است. احتمال ریختن خرده نان و مواد غذایی بر روی کف زمین آشپزخانه بالا است که همین مسئله نیز می‌تواند باعث ایجاد میکروب در این فضا شود؛ بنابراین هفته‌ای یکبار حواستان به این موضوع نیز باشد.

  اگر در دکوراسیون اتاق خواب خود از میز آرایش استفاده می‌کنید که البته امروزه کمتر خانه‌ای را می‌توان پیدا کرد که میز آرایش یا همان میز توالت را نداشته باشد، بهتر است هر روز چهره زیبای خود را در آینه‌ای تمیز مشاهده کنید، پس تمیز کردن آینه دکوراسیون اتاق خواب خود را نیز در لیست کار‌های هفتگی خود قرار دهید. می‌توانید برای آسان شدن کار خود در این زمینه از شیشه پاک کن‌هایی که امروزه در تنوع بالایی در بازار عرضه می‌شوند استفاده کنید. فراموش نکنید که آینه‌هایی که در دکوراسیون حمام منزل شما نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند از این قاعده مستثنی نیستند.

  سعی کنید شستشوی لباس‌هایی که از آن‌ها استفاده روزانه دارید و یا در طول هفته زیاد آن‌ها را می‌پوشید را هم جزء کار‌های هفتگی خود بدانید. لباس‌هایی مثل لباس ورزشی، ژاکت، پیراهن، جوراب شلواری و… را شاید بتوان از این دسته دانست. شاید لازم باشد این نکته را نیز گوشزد کنیم که انجام این کار باید بسته به نوع پارچه لباس پیش رود، چرا که شستشوی مداوم و خشک کردن مکرر بعضی از الیاف پارچه‌ها در دراز مدت باعث فرسایش و کهنگی آن‌ها می‌شود.

  در رابطه با بعضی لباس‌هایی مثل کت که شاید حساس‌تر است و به شستشوی کمتری نیاز دارد بهتر است شستشوی آن را به طور ماهانه و یا دو سه ماه یکبار انجام دهید.

  بد نیست در میان این صحبت‌ها از شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی نیز کمی با هم صحبت کنیم. همه ما روزانه تعداد زیادی ظرف و ظروف را به ماشین ظرفشویی خود می‌سپاریم. شاید بد نباشد به این نکته اشاره کنیم که در این میان باید مراقب سلامت و کارایی ماشین لباسشویی خود نیز باشید. قبل از آنکه ظرف‌های کثیف خود را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید حتما مقدار غذای باقیمانده درون آن را پاک کنید، چرا که این کار به مرور زمان باعث گرفتگی دریچه ماشین ظرفشویی شده و در عملکرد آن ضعف ایجاد نموده و چه بسا باعث خراب شدن آن می‌گردد.

  در زمانی که به گردگیری هفتگی دکوراسیون منزل خود می‌پردازید شاید بد نباشد که به لوستر خود نیز سری بزنید و دستی به سر و روی آن بکشید.

  یکی دیگر از وسایلی که شستشوی آن‌ها شاید به طور ماهانه و یا چندماه یکبار نیاز خواهد شد پرده است. شما می‌توانید پرده‌های منزل خود را هر چند ماه یکبار شستشو دهید. میزان نسبت آن‌ها نیز به محل زندگی شما و گرد و غبار آن محدوده بستگی دارد.

  برچسب ها : ,