پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ , Thursday 25 February 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15767
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۷
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ۴ روش ساده برای اینکه خودتان موهایتان را کوتاه کنید

  موهایتان را در حالیکه خشک هستند کوتاه کنید یا در بهترین حالت وقتی از حمام خارج شدید آن را با حوله خشک کرده و مو‌های مرطوب را کوتاه کنید.

  به گزارش  رامسرنوین به نقل از بلاغ، آیا تا به حال سعی کرده‌اید موهایتان را در منزل خودتان کوتاه کنید؟به نقل از بیتوته معمولا نتیجه کوتاه کردن مو افتضاح می‌شود. این مساله برای خیلی از ما پیش آمده است که از مدل موهایمان خوشمان نمی‌آید و فکر می‌کنیم با یک قیچی همه مشکلات برطرف شده و مدل موی جدیدی خواهیم داشت، اما نتیجه با تصورات ما خیلی فرق دارد. همیشه اینچنین نخواهد بود، کار‌هایی است که شما خودتان می‌توانید در منزل انجام دهید حتی کوتاه کردن مو که کار سختی به نظر می‌رسد، ساده باشد. هرچند ما به شما پیشنهاد نمی‌کنیم مو‌ها را در منزل کوتاه کنید. توصیه ما به شما همیشه مراجعه به آرایشگر حرفه‌ای است.

   

  چطور موهایمان را خودمان کوتاه کنیم؟

   

  این نکات را هنگام کوتاه کردن مو در خانه رعایت کنید:

  ۱. موهایتان را خیس نکنید:

  موهایتان را در حالیکه خشک هستند کوتاه کنید یا در بهترین حالت وقتی از حمام خارج شدید آن را با حوله خشک کرده ومو‌های مرطوب را کوتاه کنید.

  ۲. از قیچی‌های کوچک برای کوتاه کردن مو استفاده کنید:

  شما یک آرایشگر خبره نیستید که بتوانید با انواع قیچی کار کنید، بنابراین بهترین کار این است که یک قیچی کوچک و تیز انتخاب کرده تا با دقت بیشتری بتوانید موهایتان را کوتاه کنید. شما باید قیچی در دست بگیرید که کار کردن با آن برایتان آسان باشد.

  ۳. مدل موهایتان را حفظ کنید:

  کوتاه کردن مو همیشه با تغییر مدل آن همراه نیست. اگر فقط می‌خواهید مو را یکدست کنید و نوک آن را کمی کوتاه کنید این کار را ممکن است، خودتان انجام دهید، اما اجرای یک مدل موی جدید و متفاوت چیزی نیست که براحتی در خانه انجام شود.

  ۴. فقط جا‌هایی را که می‌بینید کوتاه کنید:

  باید سعی کنید مو‌ها در دیدرس باشد، از آینه برای مو‌های پشت سر استفاده نکنید با اینکار نمی‌توانید آن‌ها را یکدست کوتاه کنید.

  بهترین کار اینست که همه مو‌ها را پشت سر جمع کرده و ببندید، کش بعدی را در جایی که می‌خواهید مو‌ها را کوتاه کنید ببندید، حالا می‌توانید با نگه داشتن دسته جمع شده مقداری که می‌خواهید را کوتاه کنید. سپس مو‌ها را باز کرده و دورتان بریزید و هم اندازه بودن آن را چک کنید، اگر جایی ناهمسانی وجود داشت، آن را یکسان سازی کنید. روش دیگر اینست که مو‌ها را بالای سر ببندید و همین کار را انجام دهید، یعنی دسته مو‌ها را بالای سرتان گرفته و کوتاه کنید، با این روش مو مدل دیگری کوتاه خواهد شد و حالت کوتاهی یکدست را نخواهد داشت.

  همین کار را می‌توانید با مو‌های جلوی سر هم انجام دهید و چتری‌ها را کوتاه کنید. برای کوتاه کردن چتری قیچی را مستقیم نگیرید. سعی کنید سر قیچی کمی به سمت سقف باشدتا چتری‌ها نرم و مرتب بایستند و رو به بیرون قرار نگیرند.