پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ , Monday 1 March 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15742
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۸
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  فرماندار رامسر خبر داد:

  پرواز رامسر به نجف در اربعین سال جاری در صورت برقراری شرایط پروازی

  فرماندار رامسر گفت: احتمال می رود در اربعین سال جاری در صورت فراهم شدن شرایط، برقراری پرواز رامسر به نجف امکان پذیر باشد.

  به گزارش رامسرنوین، محمد آزاد در گفت وگویی گفت: فرودگاه رامسر در ۳ ماهه دوم سال جاری نسبت به ۳ ماهه دوم سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی تعداد مسافر را دارا بوده و‌ تعداد مسافران ۳ ماهه دوم سال جاری ۲۸۸۲۱ نفر بوده و پروازها توسط ۳ شرکت هواپیمایی آسمان، جمهوری اسلامی ایران و نفت در مسیرهای تهران مشهد و اهواز انجام شده است.

  وی افزود: در ۳ ماهه دوم سال جاری ۵۹۲ پرواز در فرودگاه رامسر انجام شده و ۵۳۰۰ نفر مسافر خارجی وارد این فرودگاه شدند و در این فرودگاه در هفته ۴۴ پرواز انجام می شود.

  وی تصریح کرد: فرودگاه رامسر با استفاده از پروازهای هواپیمایی هما ( هواپیمای برجامی) ظرفیت انجام پروازهای بیشتری را دارد و روزانه ۲ یا ۳ پرواز از رامسر به تهران و در طول هفته ۲ پرواز به مشهد از فرودگاه رامسر انجام می شود.

  فرماندار رامسر گفت: با توجه به تعداد مسافر در سالهای اخیر تعداد مسافر پروازی چندین برابر شده و انتظار افزایش پروازها به شهرهای مختلف احساس می شود.

  آزاد افزود: در بازدید ریئس مرز هوایی و گذرنامه وزارت کشور از فرودگاه رامسر رفع موانع موجود جهت تبدیل شدن به مرز هوایی قریب الوقوع است.

  وی گفت: مرز هوایی باعث برقراری پروازهای مستقیم به کشورهای مختلف از جمله کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و کشورهای حاشیه دریای خزر و پرواز به عتبات عالیات می شود.

  آزاد تصریح کرد: مرز هوایی باعث افزایش تعداد پروازها در مسیرهای مختلف و جذب مسافران و توریستهای کشورهای مختلف و تسهیل در مسافرتهای شهرهای همجوار و رامسر به کشورهای مختلف می شود.

  وی اظهار کرد: احتمال میرود در اربعین سال جاری در صورت فراهم شدن شرایط برقراری پرواز رامسر به نجف امکان پذیر باشد.