پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ , Monday 19 April 2021
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15432
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۷
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  رئیس انجمن روماتولوژی ایران؛

  ۲۹ درصد ایرانی‌ها دچار کمر درد و آرتروز هستند

  رئیس انجمن روماتولوژی ایران، گفت: شیوع کمر درد در ۱۵ درصد مردم جامعه و ابتلای ۱۴ درصد جامعه به آرتروز حاکی از بروز بالای بیماری‌های روماتولوژی در کشور است.

  به گزارش  رامسرنوین به به نقل از بلاغ، احمدرضا جمشیدی در افتتاحیه یازدهمین کنگره سالیانه انجمن روماتولوژی ایران، اظهارکرد: درد، نخستین نشانه بیماری‌های روماتیسمی است و اختلالات مفصلی و التهابی با ریشه خود ایمنی در این دسته بیماری‌ها جای می‌گیرد.

  وی گفت: شیوع ۱۵ درصد جامعه به کمر درد و ۱۴ درصد جامعه به آرتروز حاکی از بروز بالای این بیماری‌ها در کشور است.

  جمشیدی با بیان اینکه بیماری روماتیسمی در بیشتر از ۶۵ درصد موارد بر اثر عوامل ژنتیکی بروز می‌کند افزود: عوامل محیطی نیز چون استعمال دخانیات به شدت در تشدید این بیماری‌ها و بروز نتابج منفی در درمان آن اثر دارد.

  وی گفت: بهره گیری از تغذیه مناسب سرشار از کلسیم، داشتن تحرک کافی و پرهیز از استعمال دخانیات و همچنین کنترل و مدیریت هیجانات و استرس، روند این بیماری را کند و پیشگیری را میسرتر می‌کند.

  در ادامه  سوسن سروش دبیر علمی یازدهمین کنگره سالیانه انجمن روماتولوژی ایران افزود: شایع‌ترین بیماری با زمینه دردهای مفصلی (روماتولوژیک)، کمردردها هستند که بسیاری از مردم به آن مبتلا هستند.

  وی گفت: از ابتدای تولد تا پایان عمر شکل مفصلی، عضلانی و اسکلتی تغییر می‌کند و چالش‌هایی به همراه دارد.

  سروش با اشاره به اینکه در کودکان نیز مشکلات مادرزادی و اختلالات استخوانی عامل درد است ادامه داد: در سنین جوانی درد نشانه بیماری‌های التهابی است و در میانسالی دیسک‌ها شیوع می‌یابند.

  سروش گفت: تشخیص به موقع و درمان مناسب می‌تواند هزینه‌های ناشی از بیماری‌های مفصلی را کاهش دهد.

  این کنگره به مدت ۳ روز در محل کتابخانه ملی در حال برگزاری است.

  برچسب ها :